Kelt

Jak upravit CD ke stažení?

Mám diskovou mechaniku, do které jsem si vložil CD. Ten se mi ale přepíše do formátu cda. Vytvoří se mi Power media player, kde mohu každou skladbu poslouchat. Já bych potřeboval převést obsah CD na formát mp3. Jak to udělat? Děkuji.

Odpovědi
College

Jak jsem převáděl CD audioarchiv do MP3

Zdroj: https://www.vla­dimirklaus.cz/CZ/clan­ky-detail/306/jak-jsem-prevadel-cd-audioarchiv-do-mp3

elkon

CD nijak neupravíš, je to jednou vypáleno, nebo vylisováno (pokud jde o originál) ve formátu cda. Samo se nic nepřepíše. Samo se nic nevytvoří, ten player tam buď máš, nebo ho musíš nainstalovat. Ty můžeš CD stáhnout do PC a pak skladby převést do mp3 nějakým programem na úpravu, nebo přehrávání hudby. Třeba Audacity, nebo také používám SpiderPlayer.

aliendrone

Nic se ti nepřepíše, to jen Widle ti to přímo neukáží (ochrana proti kopírování).
Na CD jsou audiosoubory uloženy v nezkomprimované formě (WAV), ale k tomu, abys je vyripoval potřebuješ nějaký soft. Svého času jsem používal Nero (uměl jak vyripovat, tak převést do MP3 a to včetně vypálení vlastního CD. 🙂

Ale pozor, tuším že poslední verze, která za něco stála byla Nero 6, od sedmiček šlo do kopru (zhovadilo se). Hele, je to DÁVNO, už si to nepamatuji. Prozkoumej nějaké freewary na Slunečnici, Stahuj, Instaluj apod sajtech. Hledej nějaký audiograbber, budou jich tam MRAKY! 🙂