alexandra

Jak udělat pořádek ve fotkách?

Mám v počítači tisíce fotek.Ze začátku jsem v nich měla pořádek,nyní mi to nějak přerostlo přes hlavu.Je nějaký program,kde by mi ty fotky ve složkách sám seřadil, třeba podle data pořízení??? Používám program Photo Filtre studio.Tam jsem nic nenašla,tak nějaký jiný??
Doplňuji:
Doplněno pro Mosoje:
Mám Windows 7.Tak mi prosím přesně popište,na co klikat.Nenašla jsem nikde-zobrazit-seřaditi ikony-podle vyf-do skupin.Skuste mi to popsat přesněji.Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Je mnoho programů pro správu fotografií. Ale umí to již samotné XP. V každém adresáři dokáží seřadit fotografie podle data pořízení , nebo je dát přímo do skupin podle data pořízení. Ve Vistách nebo W7 je to ještě dokonalejší.

zobrazit – seřadit ikony- podle vyfotografování – do skupin

Omlouvám se já W 7 nemám, jenom vím že má dokonalejší zprávu fotografií.
Zkuste si otevřít složku kde máte nějaké fotografie a pak klepněte pravým tlačítkem někam na prázdné místo ve složce. Měla by se vám ukázat nabídka kde jsou možnosti třídění fotografií a podle potřeby si vyberte.
Slibuji že do zítřka nakouknu do chytré knihy a podívám se na to, kdyby toto nepomohlo. Určitě tam ta možnost je !!

Další odpovědi
rynek878

Já bych Vám vřele doporučil tento program:

Picasa je program, který vám pomůže rychle vyhledat, upravit a sdílet všechny fotky na vašem počítači. Picasa vám umožní přenést fotografie z fotoaparátu. Fotky jsou automaticky setříděny do vizuálních alb organizovaných podle data s názvy složek. Můžete měnit uspořádání svých alb a také můžete vytvářet nové skupiny. Picasa vám umožní jednoduché sdílení fotek, fotografie můžete poslat e-mailem nebo vytisknout, vytvářet dárková CD nebo fotky odesílat na svůj blog.
více zde:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/pi­casa-3/

mj81

Digitální foťáky v sobě mají nastavený datum a čas a u každé fotky zaznamenávají, kdy byla vyfocena. No a pak stačí použít Total Commander, který umožňuje hromadné přejmenování více souborů naráz a umí do jejich názvu včlenit datum a čas. Já mám třeba fotky z dneška pojmenované stylem 20100613_co-je-na-fotce.jpg a tenhle systém mi v orientaci docela pomáhá.

alexandra

Díky Mosoji,už jsem to našla.Bylo to jednoduché,jak facka.Taky jsem na to mohla přijít sama.

mosoj

alexandra : Jsem rád že to pomohlo. Hlavně je milé když dáte vědět o tom jak to dopadlo. To se tady moc nenosí. Přitom člověk se tím sám učí a určitě to zahřeje na duši.