Dodopolasek

Jak udělat malý obrázek 512 × 128 aby se při zvětšování o 100 či 200% nerozmazával?

Třeba na webu jsou často obrázky jako bannery a když si je přiblížím některé se sypou a jiné nikoli. Čím to bude? V jakém formátu?

Odpovědi
Bedy

Obrázky jsou v mnohem větším rozlišením, jen se do zdrojového kódu stránky napíše, ať ten obrázek zmenší na určité hodnoty či o kolik procent.
Běžně – když se bitmapový obrázek zvětšuje, tak se rozmazává.
Něco jiného je pak vektorový obrázek – formát .svg. Vynikající vektorový obrázkový editor je Inkscape – navíc je zdarma.

Tyler Durden

Pokud potřebuješ obrázek pro zvětšení, je samozřejmě nejlepší použít co nejkvalitnější předlohu. pokus se najít tu samou předlohu i jinde například přes vyhledávač obrázků. Pozor si také dej při stahování z netu – náhledy jsou často v daleko menším rozlišení, než detailní obrázek, takže stahuj předlohu z něho.
Pokud se ti přesto nepodaří nic lepšího sehnat, můžeš vylepšit rozpixelování /do určité míry/ v bitmapovém editoru /Photoshop, Photopaint/ jednoduchým trikem- použij rozostření/ gaussovské- většinou stačí okolo hodnoty 1,5 bodu, ale to uvidíš dle náhledu.