Avatar uživatele
Majda1

Jak uchovat koláče a buchty, klasické ovocné koláče na plechu,…aby vydržely co nejdéle?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, marci1, kavac před 3819 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

V tomto ročním období kdy je chladno, přikryji ubrousky, uložím do ploché krabice od vína a dám na balkón.
V létě na tácku, v papíru a chladnici.
Doplňuji:
Preferuji na uchování potravin bez mražení papír, potravina proto může ‚dýchat‘, nerosí se a v tomto případě tedy tolik nezměkne, je stále křehká. Za přítomnosti sražené vody na nepropustném obalu vzápětí zplesniví.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Napéct jich mnoho – a uchovávat mimo dosah ´hladovců´…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
To jsem já

Moje mamka koláče a buchty (pokud na nich není krém) nechá na plechu, přikryje utěrkou a schová do trouby. Prý tak dřív doma uchovávali i pečivo a chleba, když neměli chlebovku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejraději buchty a koláče po zchladnutí přendám do krabic od pizzy a uložím do chladna, případně naskládám do mrazáku (ale tam je málokdy dost místa). Jinak nakrájím a uložím do plastovým boxů z tupperware. Na kratší uskladnění používám plastové boxy od ryb. Jsou skladné a pečivo v nich docela dlouho vydrží. Vrstvy pečiva prokládám špejlemi.
Ať napeču jakékoliv množství, nikdy to dlouho nevydrží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Přikryji utěrkou a dám zpět do trouby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud mi koláče zbývají zamrazím. Ale to se nestává tak často. Jinak se včas snědí. Nechám v lednici rozmrznout, a případně v mikrovlnce ohřeji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Majda1

Všem moc díky :) z Tupper. mám misky i tu oranž. dvouposchoďovku na dortíky, jen mám pocit, že jablečný koláč by se tam mohl rosit,…v lednici a mrazáku místo není,…tak zkusím tu papírovou krabici. Všem díky :)

před 3819 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Já myslím, že kdekoliv v uzavřeném prostoru, včetně toho tupperu, to urychleně chytá plíseň…

před 3819 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek