Majda1

Jak uchovat koláče a buchty, klasické ovocné koláče na plechu,…aby vydržely co nejdéle?

Nejlepší odpověď
www

V tomto ročním období kdy je chladno, přikryji ubrousky, uložím do ploché krabice od vína a dám na balkón.
V létě na tácku, v papíru a chladnici.
Doplňuji:
Preferuji na uchování potravin bez mražení papír, potravina proto může ‚dýchat‘, nerosí se a v tomto případě tedy tolik nezměkne, je stále křehká. Za přítomnosti sražené vody na nepropustném obalu vzápětí zplesniví.

Další odpovědi
anonym

Napéct jich mnoho – a uchovávat mimo dosah ´hladovců´…
😉

To jsem já

Moje mamka koláče a buchty (pokud na nich není krém) nechá na plechu, přikryje utěrkou a schová do trouby. Prý tak dřív doma uchovávali i pečivo a chleba, když neměli chlebovku.

anonym

Nejraději buchty a koláče po zchladnutí přendám do krabic od pizzy a uložím do chladna, případně naskládám do mrazáku (ale tam je málokdy dost místa). Jinak nakrájím a uložím do plastovým boxů z tupperware. Na kratší uskladnění používám plastové boxy od ryb. Jsou skladné a pečivo v nich docela dlouho vydrží. Vrstvy pečiva prokládám špejlemi.
Ať napeču jakékoliv množství, nikdy to dlouho nevydrží.

marci1

Přikryji utěrkou a dám zpět do trouby.

elektrikář

Pokud mi koláče zbývají zamrazím. Ale to se nestává tak často. Jinak se včas snědí. Nechám v lednici rozmrznout, a případně v mikrovlnce ohřeji.

Majda1

Všem moc díky :) z Tupper. mám misky i tu oranž. dvouposchoďovku na dortíky, jen mám pocit, že jablečný koláč by se tam mohl rosit,…v lednici a mrazáku místo není,…tak zkusím tu papírovou krabici. Všem díky :)

cochee

Já myslím, že kdekoliv v uzavřeném prostoru, včetně toho tupperu, to urychleně chytá plíseň…