Mp2

Jak tyto brýle fungují ?

V brýlích jsou zabudovaná světla, avšak podle recenzí podobných produktů tato světla nesvítí.
Nemůže se jednat o nějaké světlo v neviditelném spektru, které je vidět pouze přes toto „sklo“, které toto spektrum něják pro pozorovatele přemění do viditelného spektra ?

https://www.4kid­s.cz/spyx-bryle-pro-nocni-videni?gclid=Cjw­KCAjwsMGYBhAE­EiwAGUXJaWB72Iv­D9h9EA20jgzEqI7Q26HHqMx1­TfMqCIPSdwx96Uc­qrHlvMgBoCnpkQAv­D_BwE

Odpovědi
led

Sú to brýle s modrou fóliou miesto skiel a svetlo im dávajú 2×LED modré v ľavej časti rámu.
Modrá farba „skiel“ a svetla potláča všetky farby spektra okrem modrej (to neznamená, že predmety a svetlo inej farby nevidíte, len sú potlačené a nevýrazné)
Takže žiadne lúče X neviditeľného spektra.

Kazatel

Za ty prachy to bude asi kvalitka, od 6 let.

led

Je to hračka

Mp2

Ano, syn se po tom ptal, ale příjde mi to jako totální kravina, proto mu to ani kupovat nebudu.
Jen mě zajímalo, jak to funguje a podle vysvětlení to nebude nic moc

led

Ak to beriete prísne vedecky, je to nič moc.
Ale ak to beriete z pohľadu malého chlapca…
je to objav dobrodružstva fantázie a hry vidieť veci, ktoré iný nevidí, Pozorovať život ako čarodejník z krajiny Oz, prežívať zázraky byť neviditeľným medzi ľuďmi.
Záleží len od vás, nakoľko podporíte je schopnosti pozerania na život a vnímania sveta ľudí.