L. da Vinci

Jak to, že trafiky po zavedení EET nezdražily cigarety, tiskoviny, sportku…?

Tu slyším nářky hospodských, tam nářky prodejců, jaké měly výdaje a bla bla bla, ale trafiky prodávají bez nářků. Divné nebo ne?!

K otázce

nezdražili správně nezdražily

Nemyslím tím prodejce, ale majitele firmy, třeba GECO!

Nejlepší odpověď
Lamalam

Cigarety, tiskoviny, sportka – produkty s pevně stanovenou cenou, se kterou trafikant nemůže podle své libovůle manipulovat.

Další odpovědi
Kepler

Není to divné. Trafiky musí prodávat své zboží za předem určené ceny a nemůžou si k nim nic přidávat. Co přijmou musí prodat a neprodané noviny vracejí. Hospody si odjakživa vymýšlely ceny samy, ještě jim to bylo málo a tak významnou část tržeb nevykazovaly a šidily stát na daních. Zakejhá jenom potrefená husa.