autacek

Jak to, že není nutno zašívat pupík novorozeným mláďatům savců, krom člověka?

Nejlepší odpověď
Drap

Ani u člověka se nezašívá. U člověka se podváže a ustřihne. U ostatních savců se nechá pupečník odpadnout samovolně. U člověka by to šlo klidně nechat také tak.

Další odpovědi
Kepler

Žena je schopná rodit bez pomoci stejně dobře jako ostatní savci. V porodnici je ovšem lepší šance, že vše proběhne bez komplikací. Mám dojem, že zvířata pupeční šňůru překousnou, jinak je to tak, jak píše Drap.

marci1

U člověka se buď pupeční šňůra přestřihne, nebo lze pupeční šňůru ponechat, až sama odpadne. Porodní asistentky tvrdí, že při ponechání na pupečníkové šňůře až do dotepání pupečníku, má miminko dostatek času, aby začalo dýchat a vstřebalo svojí krev. Jedná se o tzv. „Lotosový porod“. 🙂
Podrobněji: http://www.lo­tosovyporod.cz/lp-kniha/

klumprt

U jiných savců nevadí, že mají zasviněnou podlahu.