Cass

Jak to funguje? Musím nejdřív na bakaláře a pak na magistra?

zajímalo by mě, když jdu po gymplu na VŠ jestli si musím nejprve udělat bakaláře a pak až na magistra? nebo můžu rovnou na magistra? jednalo by se pořád o ten samý obor… děkuju za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
megahit

Záleží, jak to který obor má. Některé jsou rovnou magisterské-tedy na 5 let, ale u většiny je potřeba absolvovat nejdříve Bc a pak až navazující Mgr. Přeskočit rovnou do magisterského hned po maturitě u takovýchto oborů není možné.

Další odpovědi
Michal Kole

Lze jít rovnou na magistra.

Je to obdoba jít na střední odborné učiliště nebo rovnou střední odbornou školu s maturitou.