Franta_Intoš

Jak spustit Youtube ve Windows XP?

Dobrý den, nedávno jsem dostal nový notebook, ale ‚utáhne‘ pouze Windows XP. Problém s certifikáty jsem už vyřešil (pokud nevíte, o co jde, založte prosím novou otázku, je to trochu složitější), jenže mi nejde spustit video na Youtube a místo obrázků se zobrazují takové ikonky, které mají představovat obrázek. K věci: video na Youtube se neustále načítá a ani se nezobrazí thumbnail (nebo jak se to píše). Prvně jsem si myslel, že to je tím, že nemamám Javu, ale pak jsem si ji stáhnul, a nic se nezměnilo. Pokud by měl někdo rady, tak mi prosím napište. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud utáhne XP tak stejně utáhne i nenáročný MINT 19.3 https://www.li­nuxmint.com/ – možnost upgradu tedy reálnou máte, nic to nestojí. Neřešíte žádné licence.

Pod MINTem spustíte nejnovější prohlížeče, které podporují potřebné webové technologie HTML5 video + systém je dlouhodobě podporován, viry pro něj žádné nejsou takže jste s ním na internetu i daleko lépe zabezpečen.

Youtube a mnoho dalších webových služeb už vám na XP fungovat v budoucnu nebudou, důvod to má jednoduchý v zastaveném vývoji webových prohlížečů. Internetové prohlížeče už několik let nebyly vydány v novější verzi pro XP, takže přesto že vám prohlížeč hlásí, že aktualizace není dostupná, máte jej už hodně zastaralý.

Webové prohlížeče pro XP neumí nové video kodeky (h265, AV1) pro HTML5 VIDEO. Zatímco weby se vyvíjí, postupně na efektivnější multimediální formáty přechází a vám tak přestávají postupně jeden po druhém fungovat.

Další odpovědi
anonym

„nový notebook, ale ‚utáhne‘ pouze Windows XP“

Tak v tom případě doufám, že ten, kdo vám ten noťas daroval, vám za jeho přijetí taky řádně zaplatil.
Pokud ano, tenhle vyhoďte a kupte si novej.
Pokud ne, tenhle stejně vyhoďte.

anonym

postup:

  1. stáhnout si instalační ISO MINTU 19.3 32bit zde http://ucho.ig­num.cz/linuxmint-cd/linuxmint.com/sta­ble/19.3/linux­mint-19.3-cinnamon-32bit.iso
  2. pomocí programu balenaETCHER https://www.ba­lena.io/etcher/ jej nahrát na prázdnou USB FLASH
  3. zálohovat na externí disk nebo jinou flashku svůj domovský adresář na disku
  4. vložit instalační USB FLASH MINTU a dokončit jeho instalaci (stačí jen odpovídat na jednoduché dotazy, vybrat češtinu, klávesnici, zadat své jméno a heslo pro budoucí přihlášení k počítači a instalace se dokončí vesměs automaticky)
  5. obnovit obsah domovské složky ze zálohy
  6. hotovo, … používat nový systém, kde opět všechny weby fungují bez problému.