Poklička

Jak správně třidit fotky a videa?

Nejlepší odpověď
gecco

Tak, aby ses v tom vyznal – byl schopen najít fotku či video…
Žádné „správně“ neexistuje…
😉
Já třeba třídím podle datumu a tématu – adresář si pojmenuju 20170325_CoJsem­Fotil, originály fotek/videí nechám pojmenovány z foťáku a ty, které upravuju, podle obsahu (např. Hrad, Zlatohlávek, Zlatovláska…).
😉

Další odpovědi
Drap

Já si je třídím podle obsahu a podle data.

Lamalam

Systém si zvol libovolný, důležité je, aby ti vyhovoval. Já používám formát datum_místo.

Jiří Bohumil

Jaký systém si zvolíš je na Tobě. Já používám adresář-složku „Videa“ a „Fotky“ a rozdělené do podsložek dle zdroje (moje, synovy, dceřiny a.t.d.). Pak v nich další podsložky čísluji od 1 do x s názvem „akce“ (Svatba…, Vánoce… a datem v měsíci a roce- 03/17) podle doby pořízení. Použití čísla před názvem je výhodné, neboť se vše řadí postupně jak potřebuji, za sebou podle doby pořízení. A do nich pak už ukládám vlastní videa a fotky. Ty je možno konkrétně popisovat (toto dělám u videí), ale u fotek si s tím, pro jejich kvanta, už většinou práci nedávám.. Při výběru si dám velké ikony a podle nich si fotky vybírám, případně spustím „prezentaci“.