dust8

Jak správně recyklovat pivní víčka?

Odpovědi
Mc Merkurion

… různě …
… záleží na množství: prodat do starýho železa nebo použít jako podložku například pro lepenku či lignopor …
… jo, a jestli jsou od PETek, tak to je extra kapitola …

marci1

Pokud vezmeme v úvahu, že pivní víčka jsou plechová, tak jako plechovky. U nás můžeme do žlutých kontejnerů na plasty, házet i plechovky (je tam obrázek), takže i víčka. 🙂

Midoc

Do sběrných surovin prodat, nebo do sběrného dvora.
V některých městech jsou kontejnery na kov.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

marci1: ty plechovky v plastových kontejnerech – to se předpokládá hliníkové dozy od píva nebo koly. A uzávěr pivní flašky rozhodně z hliníku není.
Pokud těch vršků buhe hodně, tak kilo železa se vykupuje za cca 2.50 CZK