David100

Jak spočítat průměr z vysvědčení ?

Budu se hlasit na stredni skolu a kazda skola ma stanoveny pozadovany prumer znamek.A ja bych potreboval poradit,jak ho mam vypocitat.Jestli sectu vsechny znamky na vysvedceni z osme i devate tridy a potom to vydelim poctem predmetu,nebo nejakym jinym zpusobem,protoze vsechny predmety se asi do prumeru na lepsi skoly nezapocitavaji (napr.: volitebny predmet,Medialní vychova atd…) Predem dekuji za odpoved :)

Nejlepší odpověď
anonym

Sečteš za každé pololetí každého ročníku všechny známky vyjma chování (včetně volitelných, ale bez nepovinných předmětů) a vydělíš to vždy počtem předmětů. Do přihlášky na střední školu budeš tedy uvádět nejméně průměr za 2. pololetí 8. třídy a za první pololetí 9. třídy.
Kdyby některá škola chtěla jenom vybrané předměty, tak by to bylo uvedeno přímo v přihlášce na tuto konkrétní školu.To by potom musela mít také zvláštní přihlášku.