Anonymní čl

Jak se započítávají body z přijímaček?

Ahoj,

Započítávají se body z přijímaček z 1. kola na obou školách?
Například:

1. kolo přijímaček bych psal na gymnáziu. Měl bych nějaký počet bodu, započítály by se body i na sokromý střední?

Předem děkují za odpověď

Odpovědi
Drap

Přečti si zde:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-chodi-s-prijimackami-na-ss

Každá soukromá škola může mít zcela jinak stanovena kritéria. Je třeba se informovat na konkretní škole.

annas

U státní školy je to tak, že děláte přijímací zkoušky na první škole, nedostanete se., body zůstávají.

Děláte zkoušky na druhé státní škole, výhoda – započítává se lepší výsledek zkoušky

Ale jak je to na soukromé škole, se musíte zeptat přímo tam.

Soukromá škola se platí, takže nevím, zda uplatňují stejná či ještě další kritériea při výběru žáků.