Jako Vůbec

Jak souvisí lechtání s močovým měchýřem?

Proč se děti počůrají když je lechtáte?

Nejlepší odpověď
annas

Lechtání vzbuzuje smích, ale i sám smích může způsobit u dětí, ale i dospělých, že mají pocit na močení, nebo se i počurají.

1. https://lifehac­ker.com/why-we-are-ticklish-and-how-to-overcome-it-1679545254

Mnoho vědců se domnívá, že když jsme e kdysi po lechtání smáli, dotýkali jsme se podpaží, žebra, krku a vnitřní stehenní kůže – byla to zranitelná místa, šlo o jakousi sebeobranu – evoluční mechanismus – takže pomočení mohlo být důsledkem obranné rakce. mozku .

2. " U dětí je pomočování způsobeno nejčastěji nezralostí nervového systému, který neumí složitý proces močení závislý na vůli ještě zcela suverénně ovládat.

U dospělých za normální okolností působí svěrač jako ventil, který měchýř zespoda uzavírá. Ke zvýšení tlaku na měchýř dochází i při tak banálních každodenních situacích jako je smích, kašel nebo kýchání.

Patrně se jedná o tzv. stresovou inkontinenci vyvolanou náhlým zvýšením tlaku v dutině břišní. Mimovolní únik moče vyvolává nejen smích, ale i kašel, kýchání, skákání. Jistě není možné a ani žádoucí předcházet inkontinenci moče zákazem všech těchto činností. např. smíchu.
Spíše než prevence je zde na místě vhodná léčba, se kterou Vám jistě nejlépe poradí Váš lékař. "

http://www.ha­vel.medikus.cz/cz/No­vinky/?id=184