Gus_Fring

Jak si vedou dnešní amatérští filatelisté a sběratelé odznáčků?

Můj táta byl opravdu vášnivým filatelistou a sběratelem odznáčků (měl od vojáků, z olympiády z Moskvy 1980 desítky ne-li stovky dalších). V dnešní době se tomu ale nevěnuje. Asi to bylo z toho důvodu, že za Komančů toho nemohl dělat tolik jako teď.

A vůbec tak přemýšlím, jestli už AMATÉRSKÝM filatelistům a sběratelům odznáčků „neodzvonilo“. Pakliže se nejedná o někoho, kdo je do toho ochoten vložit veliké peníze, tak jak může v dnešní době sehnávat známky nebo odznaky? Známky si může koupit jedině tak na internetu nebo poště a to něco stojí. Takže to nebude jako v minulosti, že si odstřihnul z dopisu kousek papíru okolo známky a vložil to do vody. A stejně tak odznáčky, to se dnes zdarma nikde nedostane, musí si to člověk kupovat. Ale aspoň to není omezeno jako dopisy, které se už v dnešní době téměř vůbec nepoužívají.

Nejlepší odpověď
Drap

Vede se jim dobře. Pokud chtějí, tak sbírají. Existuje spousta burz a podobných akcí, kde může koupit i vyměnit. Stále se posílají dopisy se známkami.