Avatar uživatele
bolak

Jak si správně vyložit větu: „Rozlučte se s pocitem, že se kdykoliv můžete vrátit.“?

Mám se rozloučit a zároveň mít na mysli že se budu moci vrátit kdykoliv budu chtít, a nebo je to naopak a mám se rozloučit s tím pocitem jistoty a vrátit už se nikdy moct nebudu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, kapka, johana 56, huxa, Werwolfo, gagaga, Andre5000 před 3800 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží, jak se na tuto větu díváme v kontextu.

  1. Nemůžeme se vrátil v čase, protože vše plyne.
  2. Lze se částečně vrátit ve vzpomínkách jiných, nikoliv tedy fyzicky.
  3. Někde je nám dobře, rozloučíme se s pocitem, že nás dotyční opět rádi uvidí. Ale jistotu opravdu nemáme, protože .se může cokoliv stát.

Do téže řeky tedy vstupujeme, ale i nevstupujeme – jak jsem uvedla, dělí nás čas. Vždyť včera bylo dnes, dnes bude zítra atd. .

Jedinou jistotou je okamžik … Ale ani ten není věčný … Brát vše tak, že co se má stát, to se stane …

Doplňuji:
Vždyť dnes je dnes, včera bylo dnes, zítra bude dnes atd. .

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zapomenu heslo k přihlášení a hotovo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?badisko Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Škoda, že jsi nenapsal kontext…
Takto větu chápu tak, že se loučím v ´dobrém´ (neprásknu za sebou dveřmi) a tedy se mohu vrátit – budu-li chtít či potřebovat. Tedy – ´nepálím za sebou mosty´, ale prostě se jen na (ne)určitou dobu loučím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

  1. je správně – znamená to, že možný návrat už není jistý. Je možný, ale už se s ním nedá počítat jako se stoprocentní alternativu.

Doplňuji:
Např. po určitou dobu máš garantováno, že se po odchodu ze zaměstnání můžeš vrátit a přijmou tě okamžitě. To je ta jistota, že se můžeš kdykoli vrátit.
Ale jakmile ta doba uplyne, už ti tak jednoduchý návrat nikdo negarantuje a musíš se s tímto pocitem jistoty rozloučit. Pořád se můžeš vrátit, ale už třeba budeš muset projít výběrovým řízením.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Freja

Že se tam nemáš vracet

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek