bolak

Jak si správně vyložit větu: „Rozlučte se s pocitem, že se kdykoliv můžete vrátit.“?

Mám se rozloučit a zároveň mít na mysli že se budu moci vrátit kdykoliv budu chtít, a nebo je to naopak a mám se rozloučit s tím pocitem jistoty a vrátit už se nikdy moct nebudu?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, jak se na tuto větu díváme v kontextu.

  1. Nemůžeme se vrátil v čase, protože vše plyne.
  2. Lze se částečně vrátit ve vzpomínkách jiných, nikoliv tedy fyzicky.
  3. Někde je nám dobře, rozloučíme se s pocitem, že nás dotyční opět rádi uvidí. Ale jistotu opravdu nemáme, protože .se může cokoliv stát.

Do téže řeky tedy vstupujeme, ale i nevstupujeme – jak jsem uvedla, dělí nás čas. Vždyť včera bylo dnes, dnes bude zítra atd. .

Jedinou jistotou je okamžik … Ale ani ten není věčný … Brát vše tak, že co se má stát, to se stane …

Doplňuji:
Vždyť dnes je dnes, včera bylo dnes, zítra bude dnes atd. .

Další odpovědi
anonym

Zapomenu heslo k přihlášení a hotovo.

anonym

Škoda, že jsi nenapsal kontext…
Takto větu chápu tak, že se loučím v ´dobrém´ (neprásknu za sebou dveřmi) a tedy se mohu vrátit – budu-li chtít či potřebovat. Tedy – ´nepálím za sebou mosty´, ale prostě se jen na (ne)určitou dobu loučím.

Hamon

  1. je správně – znamená to, že možný návrat už není jistý. Je možný, ale už se s ním nedá počítat jako se stoprocentní alternativu.

Doplňuji:
Např. po určitou dobu máš garantováno, že se po odchodu ze zaměstnání můžeš vrátit a přijmou tě okamžitě. To je ta jistota, že se můžeš kdykoli vrátit.
Ale jakmile ta doba uplyne, už ti tak jednoduchý návrat nikdo negarantuje a musíš se s tímto pocitem jistoty rozloučit. Pořád se můžeš vrátit, ale už třeba budeš muset projít výběrovým řízením.

Freja

Že se tam nemáš vracet