Sofiebitnr

Jak si počít s třítýdenní zácpou ?

Dobrý den, již třetí týden trpím zácpou doprovázenou horečkami, stavy na zvracení a bolestmi hlavy.
Užívala jsem různé čaje a bylinky, ale nic.
Tak jsem se rozhodla vzít projímadlo (Gutalax), po 30 kapkách za 48 hodin pouze bolesti břich, ale pořád nic.
To mě uvedlo do znepokojivého stavu, a citím jak je mé tělo plné nežádoucích látek.
Jsem matka na plný úvazek a pracuji na poměrně vysoké pozici, v práci ani doma nezastavím, takže návštěvy lékaře jsou pro mě pouze v krajních situacích.

Omlouvám se pokud je téma poněkud kontroverzní, ale myslím že vyměšovaní patří k běžněmu dennímu životu.
Chtěla bych vás tedy poprosit o rady, zkušenosti jak si v takové situaci počít. Jestli existují nějaké silnější laxativa a podobně…
Děkuji za odpovědi :).

Odpovědi
marci1

Pokud potíže i přes samoléčení neodezní do deseti dní a zácpa je doprovázena ještě horečkami, je nutné co nejdříve navštívit lékaře.

ivzez

Upalujte k doktorovi!
(Už jste u něj měla být dávno.)

iceT

Ako prepáč, ale třítýdenní zácpa není krajní situace?

Edison

Tak jestli to není krajní situace, pak není třeba dělat nic. Ještě… co takhle čípky?

Ale je to dost dlouho… Já to vidím na lékaře… Přecijen… ty horečky, bolesti hlavy… Aby ses neodstala do stavu, kdy tu práci a rodinu nezastavíš sice ty, ale nějaký mnohem vážnější problém a tedy i na podstatně dýl… ne-li úplně.

nyjono

Pokud pracuješ na poměrně vysoké pozici, měla bys být zodpovědnější ke své rodině i podřízeným. A nenechávat " malou potíž" přerůst nad míru.
Nevím jaké bylinky a čaje jsi zkoušela. Senný list má celkem silný účinek.
Ale po 3 týdnech už to volá po lékaři.

autacek

Třítýdenní zácpa? Zaujměte pozici, kdy se na vše vyerete, případně řekněte nadřízenému, ať vám přidá tolik práce, že se z toho poerete.

Promiňte, ale několik týdnů trvající bolesti břicha, hlavy a horečky považuji za stav hodný návštěvy lékaře.

zjentek

Triphala-
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=triphala&i­e=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Zpočátku nasaďte RÁNO na LEČNO minimálně TROJNÁSOBNOU (kolik snesete) doporučenou dávku, ŘÁDNĚ zapít VODOU nebo ještě lépe TEPLÝM MLÉKEM! Poté min. 20min. nejíst, nepít. Nevěřím, že se ve vašem případě do té doby (nebo spíše krátce po uplynutí) nepose*ete.

Později (až sama uznáte, že průjmy už nejsou tak drastické či zcela ustanou) nasaďte běžné dávkování, či ještě lépe dávkování dle „potřeb svého organismu“ (to si vychytáte sama) a zůstaňte u užívání někulik týdnů.

Průjmy potrvají po celou dobu vaší momentální intoxikace. Až bude organizmus detoxikován, průjmy ustanou, i kdybyste spolkla celá balení triphaly! Toto je ohromná výhoda těchto plodů přírody (bylin, chcete-li) a zároveň skvělý indikátor skutečnosti, zda je váš organismus již detoxikován či jakkoli intoxikován.

Zdroj: zkušenost.