Rohlik

Jak si objednáváte párky v obslužném úseku?

Chcete si objednat 4 kusy/nožičky neboli 2 páry párků v obslužném úseku v supermarketu či masně.
Objednáváte si po kusech, nožíčkách či párech? Nebo používáte jiné slovní označení?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

Jiné

Vzhledem k tomu, že dnes málokdo už rozumí výrazu párek (tedy párek= pár=2 nožičky), používám „nožky“. Tímto se vyhnu debatě o tom, jestli páry nebo jednotlivé nožičky. 🙂

Další odpovědi
Mc Merkurion

Jiné

… jak kdy: kusy, páry, váhu …

ivzez

Jiné

Neobjednávám si párek. Ale pokud bych objednávala,
tak v původním významu (1 párek = 2 nožičky).

Drap

Jiné

Jiří Bohumil

Jiné

Jeden pár, dva páry, nebo dvě-tři-čtyři nožky.

dubraro

Nožičky

Uzeniny kupuji opravdu velice zřídka. Když ale, tak na počet kusů či nožek.