TheBestDee

Jak si můžu vybrousit kámen do leskla, když nemám brusku, ale to čím se brousí nože ručně?

Našla jsem průhledný kámen a chci si ho vybrousit doma tak aby byl lesklý a vyhlazený, protože je odřený a poškrábaný. Dá se to když nemám brusku? Je na to nějaký trik? Třeba s pískem a vodou nebo tak něco? Prosím pište. Za odpovědi děkuju.

Nejlepší odpověď
badisko

co je to za kamen? ..na brouseni ruznych rduhu materialu se pouzivaji rozdilne postupy …a na rucni brouseni nozu se pouziva prave kamem ..:D na dobrusovani zase ocel ..:D

Další odpovědi
briketka10

Přírodní brusivo je obvykle kámen, například pískovec nebo pemza pro hrubší broušení a speciální druhy smirku (korund), pazourku (silex) nebo břidlice pro jemné broušení. Často se jedná o usazené horniny, které obsahují jemné částečky velmi tvrdého minerálu. Tyto částečky působí jako břity a když se při broušení otupí, vylomí se. Proto brusivo při broušení také ubývá a vzniká brusný prach.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Brou­%C5%A1en%C3%AD

mosoj

Kámen se brousí a leští pod vodou (skrápí se při broušení) !!! Teoreticky by to šlo jakýmkoliv brusivem ale necháš na tom ruce !!! Pro urychlení broušení se používá nejdříve hrubší brus a potom jemný !

Levandule

Urcite by stala za zkousku lesticka na nehty. Takova ta, co ma z kazde strany jinak hruby smirkovy papir. No a od nejhrubsiho po nejjemnejsi to lestit, tak jak nehty no.

tynamich

Na jemné broušení je dobrá i abrazivní zubní pasta, ale bude to na dlouho.