Avatar uživatele
Kk22

Jak seznámit dva kocoury?

Zdravím, nedávno jsme si přivezli překvapení, které k nám do auta nastoupilo nepozorovaně, když jsme dávali věci do auta, tento černý pasažér bylo černé kotě. Na veterine jsme zjistili, že mu je přibližně šest měsíců.

Jednoho kocoura už mame (10 měsíců). Rozhodli jsme se, že si necháme i toho černého, protože jsme ho nechtěli vracet na ten ošklivý a že bude lepší, když ten náš bude mít kamaráda, jelikož byl zvyklý si hrát s kamarádky kocourem, nemyslela jsem si, že by byl nerad.

Ze začátku nebyl prakticky žádný problém, ale teď je to katastrofa. Pořád se perou, nebo spis ten starší napadá toho mladšího. Starsi sel v pondělí na kastraci. Je mi toho menšího líto, protože vždycky až řve na celý byt, ale to spis z toho důvodu, že se bojí (nedávno jsem je pozorovala a stačilo, že ho jen trochu plácnul a už křičel).
Mně to řve srdce, nechci aby byli nešťastní, myslíte, že si zvyknou? Že po té kastraci mu dá ten starší pokoj? Já jsem doufala, že to bude lepší už po třech dnech, jako jsme to měli u předešlých koček, ale bohužel.. další věc, co mi nedává smysl je to, že se cely den takhle perou, ale večer , když jsi tu lehnout, tak přijdou oba a leží a spí vedle sebe, jak kdyby byli největší kamarádi..ale nemohu se zvednout, jelikož bych je vzbudila a začal by tento cirkus od znovu..

Nechci dávat ani jednoho pryč.. nemáte někdo s takovým chováním kocouru zkušenost, popřípadě mohl by mi prosím někdo poradit, co mám dělat, aby se tolik neprali?

Zajímavá 0 před 92 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ovzduší mezi dvěma kocoury může být někdy napjaté, ale pokud budete postupovat správně, můžete je naučit vzájemnému respektu a tolerance. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci:

  1. Nechte je si vzájemně očuchat: Když přivedete novou kočku do domácnosti, nechte ji v nějaké izolované místnosti, kde si bude moct očuchat nové prostředí. Ponechte v místnosti deku nebo hračku staršího kocoura, aby si mohl očuchat jeho vůni. To může pomoci při vzájemném adaptování.
  2. Postupně je seznámit: Nechte je se prvně vidět přes dveře nebo mříže, aby si mohli navzájem očuchat a prozkoumat bez toho, aby to vedlo ke konfliktu. Postupně je můžete začít pustit ke kontaktu, ale připravte se na to, že to může zpočátku vyvolat konflikty.
  3. Kastrační léčba: Pokud máte oba kocoury nekastrované, můžete zvážit jejich kastraci. Může to pomoci snížit agresivitu a dominanci.
  4. Přiměřené množství hraček a prostoru: Aby se vaši kocouři nemuseli přít o hračky nebo místa k ležení, mějte pro každého kocoura dostatek hraček a prostoru. To pomůže snížit stres a napětí mezi nimi.
  5. Pozorujte je: Pokud se budou dál rvát, může se jednat o příznaky větších problémů. Pokud je konflikt příliš intenzivní nebo pokud se jeden z kocourů zdá být vždy na útěku, měli byste se obrátit na veterináře nebo profesionálního chovatele koček.

Vězte, že ne všechny kočky se budou bezvýhradně milovat. Mohou se však naučit tolerovat sebe navzájem a žít společně bez konfliktů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

A co ti rekli na veterine?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata