Ing.internet

Jak se změnila příroda v ČR za posledních 50 let?

Změnila se k horšímu nebo k lepšímu?

Nejlepší odpověď
beer

Změnila se měnit bude i nadále.
Největší změny se projevily po roce 89 a to jak k lepšímu i horšímu. Za ty lepší lze považovat čistotu povrchových vod, odsíření, některé zákony atd., což vede k obnově původní fauny a flóry. Za horší zase např. obrovský nárůst zastavěné plochy, mizí vše, co tam dříve bylo.
Změny také probíhají vlivem oteplování, teplomilné druhy se rozšiřují i objevují nové, jiné druhy zase postupně mizí.
Přesněji to zjistíš na netu, spíše ale podrobnějším dotazem.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
tom004

Těch 50 let jsem zažil.Za tu dobu,jsme stačili napáchat tolik škod,na fauně a flóře,jaké se našim předkům nepodařilo za posledních,mi­nimálně 300 let.Rád bych se mýlil,ale domnívám se,že nám to začíná vracet. ☹

Berušinka

Určitě k horšímu. Vysazují se zde stromy, které mají původ někde jinde, místo toho, aby se tu vysazovaly stromy, které jsou tu původní.
Toky jsou znečištěné, lesy také, protože lidi jsou líní jeden papírek od sušenky strčit do kapsy a vyhodit do popelnice – tak ho prostě odhodí.
V noci je „přesvíceno“ – místo, aby květena měla klid, ozařují je pouliční lampy.
A tak bych mohla pokračovat hodně dlouho =(
Bohužel.

Příroda nás nepotřebuje, ale my ji ano! Tak proč si hážeme klacky pod vlastní nohy?! =(

anonym

Co vidím kolem sebe,tak jen to mohu posoudit.Žiju v oblasti,která byla léta devastovaná.Po­vrchové doly,průmyslový komplex Vřesová,krajka Kraslice,která vypouštěla do řeky co chtěla.Po roce 1989 se opravdu začala po dolech půda rekultivovat,za­topily se a upravily různé lomy,krajka dnes už neexistuje,řeka už není barevná,žijí tu už zase raci,pstruzi,všechno je zelenější a lesy zdravější.

dudu

Příroda se změnila podstatě k lepšímu, ale též k horšímu. Připojuji adresu stránek, kde můžete nakouknout na kterékoliv místo pomocí fotomap ČR v roce 1953 a součastnosti. Povšimněte si např. jak přibylo v krajině zeleně a lesů. Níže uvedené stránky jsem zde sice již jednou publikoval, ale opakování je prý matkou moudrosti:

http://kontami­nace.cenia.cz/

baghira

Příroda se změnila – to je všechno, co se dá říct. Jestli k lepšímu nebo k horšímu, to je relativní – třeba za poslední roky přibylo lesů: je to k horšímu nebo k lepšímu? Záleží na úhlu pohledu…