Honzakj

jak se zdaňují úroky na spořícím účtu?

mám od 4.2. 2022 založen spořící účet u své banky podléhají úroky na tomto účtu zdanění příjmu FO

Nejlepší odpověď
Alesh

  1. se jedná o účet spořicí, nikoli spořící
  2. 15 % a oni ti to rovnou strhnou, čili nemusíš to nikde přiznávat

Další odpovědi
Pepa25

Srážkovou daní 15%. Banka úroky vyplatí nebo připisuje k zůstatku už zdaněné – některé banky to mají ve dvou operacích (+hrubý úrok – daň), některé jen v jedné (+čistý úrok).

Hlada

Zdaňují se srážkovou daní. Budeš to mít v měsíčním výpisu jako výdaj.

Rokio

Standartně 15 %.