jirka F

Jak se zbavit neutuchající chuti na cigaretu?

Jednou jsem si zapálil,ale pak jsem si řekl že už nebudu.A od tý doby mě provází neustálá chuť na cigaretu.Za jak dlouhou dobu by to mělo přejít snažím se odolávat.

ZDROJ OBRÁZKU: PIXABAY

Nejlepší odpověď
nyjono

Po jednom zapálení, že se nemůžeš zbavit chuti na cigaretu???
A chceš přestat kouřit nebo jen nemít chuť?
Přestat kouřit můžeš POUZE silou vůle.
Potvrdili to všichni bývalí kuřáci, co znám.

Další odpovědi
marci1

Podívej se v odkazu, co dělají cigarety s plícemi (v ukázce prasečí plíce). ☹
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=vVw_h1Rho­sA
http://www.ak­tivityprozdra­vi.cz/archiv/jak-koureni-nici-plice-i-jedna-cigareta-uz-skodi

„Kouření je stále častější už mezi školáky. V Hongkongu si toho všiml i středoškolský profesor Ryan Au Tat Kong z Yan Chai Hospital Tung Chi Ying Memorial School a rozhodl se vytvořit odstrašující video (viz zde: youtube.com), kde demonstruje škodlivost kouření na plicích prasete.
Plíce připojí na ventilátor a poté do nich vhání cigaretový kouř. Následně zakouřené plíce rozřízne a srovná je se zdravými. Ukazuje se, že i jediná cigareta už na plicích zanechá následky.
„Některé škodliviny z tabákového kouře se v plicích ukládají, a to hned od první cigarety,“ potvrdila OnaDnes.cz doktorka Eva Králíková z Ústavu hygieny a epidemiologie a Centra pro závislé na tabáku.
Plíce jsou pro všechny škodliviny z tabákového kouře jakousi vstupní branou do lidského těla. „Kouřením jsou plíce zasaženy nejvíc, i když cigaretový kouř poškozuje úplně všechny části těla včetně cév, ledvin, mozku, kostí nebo chrupavek,“ vysvětluje Králíková.
Ukládání dehtu v plicích odpovídá zhruba počtu vykouřených cigaret. Postižení plicních funkcí a vznik nádoru je individuální, i když obecně platí, že s větší dávkou se riziko zvyšuje. Dehtové látky přitom v plicích zůstanou až do smrti.
Přestat s kouřením se ale vyplatí vždycky. „Například už po čtyřiadvaceti hodinách od poslední cigarety klesá riziko infarktu, a to asi o třetinu. Do roka dokonce o polovinu,“ dodává lékařka.“

Kepler

Je to blbé, ale je to tak. Pokud nemáš silnou vůli, chuti na cigaretu se zbavíš jen tak, že si zapálíš. O tom bych taky mohl vyprávět. Už jsem to tady psal a mým oblíbeným výrokem je „mám tak silnou vůli, že dokážu přestat kouřit i 5× do roka.“

Arne1

Jsou na to prý nějaké prášky, zkus se poradit v lekarne