Kralovass

Jak se zbavit chuti na sladký?

Dobry den, chci se zeptat jak nejlíp přestat myslet na jídlo (sladké), zní to divné, ale doufam, že mi poradíte
Mám předepsaný antidepresiva na úzkost, dostala jsem je diky tomu, že jsem nejedla nic, teď mám kvůli nim chut na jídlo a ze svých 55 kilo jsem se během měsíce dostala na 74 kg (výška 170 a 15), celkem mi to vadí, protože mám hodně velký stehna, snažím se cvičit co nejvíc

Nejlepší odpověď
Kepler

Zajít co nejdříve za lékařem a říct mu o problému. Pravděpodobně sníží dávku antidepresiv nebo je úplně vyloučí. Ale pozor, nedělej to sama, náhlé vysazení způsobí velké problémy! Mluvím z vlastní zkušenosti.

Další odpovědi
quentos

Použít zdejší našeptávač a archiv, otázka už byla v minulosti zodpovězena. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=Jak+se+zba­vit+chuti+na+slad­k%C3%BD%3F&ca­tegoryId=108

Drap

Zřejmě kromě silné vůle nic nefunguje.

ivzez

Nikoliv díky tomu, ale kvůli tomu.

Zkuste omezit solení. U mě snížení množství soli vedlo ke snížení
chuti na sladké a místo sladkostí mi stačí ovoce, hrozinky apod.

(Je to jen má zkušenost, u někoho jiného to tak fungovat nemusí.)
____

Jinak souhlasím s odpověďmi Keplera a Jirky F. → jestli *) je zvýšená
chuť na jídlo a na sladké způsobena antidepresivy, bude potřeba, aby
lékař upravil jejich dávkování nebo je úplně změnil.

*) Problém může být způsoben medikací, ale
nemusí (to však může posoudit jenom lékař).

jirka F

To bude těmi antidepresivy a to je špatný,to nezhubneš i kdyby jsi cvičila jak zjednaná.Jediným řešením je viz.Kepler

Po přečtení ivzez upravuji odpověď,že to bude pravděpodobně těmi léky ale spíše jednej podle Keplera.

annas

Poznámka:

Pozor na předložku díky. Vy děkujete lékům, že jste přibrala na váze?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lide-chybne-rikaji-a-pisi-diky-nehode-diky-nemoci-diky-problemum-prestoze-o-zadne-vdecnosti-nemuze-byt-rec

Brblal

Místo slova „díky“ tam mělo být v otázce slovo „kvůli“.