Kazatel

Jak se zachová ostrovní systém FVE, pokud bude příkon, například bojleru, vyšší než momentální výkon FVE?

Spadne to celé, nebo bude vyžita pouze dodaná energie? (třeba do té topné spirály, u jiných spotřebičů by byl pochopitelně asi problém podstatně horší)

Nejlepší odpověď
elkon

V lepším případě upozorní, že nelze takto provozovat. Nelze provozovat zařízení, které vyžaduje větší příkon, než který je k dispozici.
Něco o tématu ostrovního systému zde: https://oze.tzb-info.cz/fotovol­taika/15588-ma-ostrovni-solarni-system-smysl