Ametyst

Jak se vyvíjí situace s požárem na úložišti baterií ?

V Austrálii hoří baterie Tesla. Neznamená to, že se nás to netýká- globalisté naplánovali naši zelenou budoucnost.
https://www.au­toforum.cz/za­jimavosti/tes­le-hori-bateriove-uloziste-skoro-za-miliardu-korun-hasici-dostali-instrukce-at-ho-radeji-ani-nezkousi-hasit/
Neexistuje žádná šance obecně požár baterií hasit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak to je DOBRÝ! 😁 😁 😁 Ani jsem o tom neměl potuchy. 😐

Aktuálně jsem sice po (na mé poměry) dobrém vyspání smířlivě a mírumilovně naladěn (než začnu něco dělat, to mě BRZY roupy přejdou! 😉 ), takže nebudu kopat do ekozeleného xindlu. Ale nedivím se, že hasičům doporučují se moc nepřibližovat a nehasit.

Nicméně – poslal bych tam pár ekologických aktivistů, ať mají možnost předvést V PRAXI ukázku toho, jak jim DOOPRAVDY jde o životní prostředí. Ať to beru z jakékoliv strany, tak toto řešení má SAMÉ VÝHODY!! Buď to „nějak uhasí“ (což by bylo fajn) NEBO při tom chcípnou. Což by bylo JEŠTĚ LEPŠÍ! 😉 😁 😁

Další odpovědi
Drap

Stále hoří, stále hoří.............

Pepa25

🙂 Autoforum jako zdroj informací o požádu v Austrálii – už chápu, proč tu pořád píšete takové kraviny.

Fakta: v úterý chytl 1 ze 40 kontejnerů s bateriemi na největším australském bateriovém uložišti. Pořár se nerozšířil, v souladu s požárními postupy se příslušný kontejner nechává dohořet.
Když už chcete o tom něco vědět, tak si prosím najděte relevantní zdroje. The Guardian taky píše bulvárně, ale aspoň ně trapně jednostranně:

Nationals senator Matt Canavan was quick to jump on the fire as a reason to discredit renewables, writing online: “A Tesla battery is on fire near Rockhampton and crews have been told not to put it out. Our new energy grid is worse than our old energy grid.”

Federal climate change and energy minister Chris Bowen responded that the “LNP will find any excuse to demonise renewables”.

“A gas bottle caught on fire at a service station in my electorate last week. It set off a series of explosions and a major fire. I don’t remember you drawing a conclusion about energy safety from that?” he wrote on X, formerly Twitter.

Zdroj: https://www.the­guardian.com/au­stralia-news/2023/sep/2­7/tesla-lithium-battery-fire-bouldercombe-energy-storage-site-project-rockhampton

Funna

Jak se vyvíjí požár sice netuším, ale to co je popsáno v článku jsou obecně známá fakta pro ty, kdo se zajímají a přemýšlí nad tím, co se tu děje se zeleným údělem…samozřejmě nemyslím slova: nevětrejte a nevycházejte…
elektroauto se hasí tak, že se celé ponoří do kontejneru a nechá se shořet…takže nechat vyhořet je fakt ta nejlepší rada…
o tom, že jsou vícekapatní baterie průšvih svědčí i fakt, že se nesmí převážet vůbec letadlem, dokonce i trochu lepší powerbanka (s kapacitou nad 100 Wh = 20 000 mAh při 5V) je vyčleněna z přepravy…
a obecně platí, jakmile začne hořet elektroauto, nestačíš ani vystoupit ☹

Ametyst

Funna: Je to hrozný ekologický průšvih. Špatný je ten dvojí metr: kdyby šlo o baterie do aut se spalovacími motory, eko-aktivisté po celém světě budou vyskakovat před TV kamerami a ječet, že se mají auta zakázat! Nebo je rovnou začnou sami likvidovat, protože se cítí být nad zákonem. Samozřejmě jim globalní media poskytnou nevídaný prostor. Že se ale jedná o “ zelené baterie”, naši skvělou budoucnost, aktivisté mlčí, a masmedia taky.

Ametyst

Pepa25: Netřeba shazovat autoforum. Pokud o tom informovala nezávislá nestranná Česká televize, sem s tím!

Ametyst

Více technických dat o požáru úložiště je na YT kanále EEVblog. (Před 2 lety hořelo úložiště v australské Victorii. ) Video vloženo před 1 dnem. Výživné je číst komentáře pod videem. Je překvapivé, kolik lidí už má hroznou zkušenost s požárem elektroaut nebo elektroskůtrů. A to ani nemusí dojit k nehodě, kdy vozidlo vzplane téměř stopro.

Ametyst

Aliendrone, doufam, že jsem Ti nezkazila sluncem zalité ráno.
V článku popisují rady nad zlato, aby lidé v blízkosti požáru nevětrali, a nenadýchali se zplodin. To mi připomnělo rozvinutý socialismus v Ústí nad Labem: inverzní mlhy, plné zplodin, protože výroba i těžba jely na plné obrátky. Plány se plnily a překračovaly. Bohužel vítr v tom Labském údolí nezafoukal celé týdny. Vzduch se zahušťoval a byl nedýchatelný. Mlha se dala krájet. Školy, školky i domacnosti s dětmi dostaly od místních úřadů radu nevycházet ven a nevětrat.
Vidím, že jsme stále “ na úsvitu civilizace”.