Jak se vyrábí salámy? Měkké i tvrdé. Dá se salám vyrobit i doma v kuchyni? nedokážu si představit patlání lovečáku.

Nejlepší odpověď
beer

Domácí salámy se stále na vesnicích vyrábějí, spíš ty tvrdé, můžeš je vyrobit ale i v bytě. Dělávali jsme (vlastně řezník dělal) je běžně a byly senzační, největší úspěch míval tenkrát salám z nutrie. Výroba a název se většinou liší jen podle množství a podílu surovin a „patlání“ je vždy jak vyrábíš klobásy či salám. Musí se to nakrájet, pomlet, smíchat a okořenit, nádoba se vždycky nějaká najde, ale pak ta dobrota !
Cosi je zde, tak můžeš vyrábět ))
Viz Výroba domácích uzenin :
http://www.go­ogle.cz/search?q=sal%C3%­A1my&sourceid=i­e7&rls=com.mi­crosoft:cs:IE-ContextMenu&i­e=&oe=&rlz=1I7AD­FA_cs&redir_es­c=&ei=-xyQTsGJDczwsga­guuWdAw#pq=sal%C­3%A1my&hl=cs&cp=20&gs_id­=17&xhr=t&q=sal%C3%A1my+­dom%C3%A1c%C3%AD+v%C3%BD­roba&pf=p&scli­ent=psy-ab&rls=com.mi­crosoft:cs%3A­IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&source=hp&pbx=1­&oq=sal%C3%A1my+dom%C3%A­1c%C3%AD+v%C3%BDro­ba&aq=f&aqi=&aq­l=&gs_sm=&gs_u­pl=&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=e22f465­7f847a054&biw=1016&bih=6­51

Další odpovědi
arygnoc

dělám normálně po zabijačce – koupím střívko na salám (papír), a z klobásové směsi udělám salám a vyudím.
je to ještě méně práce jako s klobásou.

WeeBear

Asi měsíc zpátky jsem viděla na facebooku (stránka ‚Recepty do 30Kč‘) recept na domácí šunku, nevypadala úplně jako z obchodu, ale zřejmě to asi jde. Ale upřímně-nedokážu si představit patlání šunky, natož již zmíněného lovečáku,..