Jak vyrobit domácí klobásu?

Takže mimo gecca nikdo? Škoda, chtěl jsem se jen přiučit.

Nejlepší odpověď
gecco

Já už ti cca svůj recept psal…
😉
Dobré a dobře naložené vepřové, nějaké mazlavé na prát (tak 1:10 – 1:5), kmín, pepř, paprika sladká, česnek.
A pak dobře vyudit – tak asi 8 hodin zatepla, cca 12–24 ve studeném kouři (na konci přidat jalovec)…
😉
Ale recept? Přesný?
Vařím přiměřeně…

Další odpovědi
Klaproth

To se ptáš ty nás? Nemělo by to být naopak?

Emefej

Recept neznám, klobásy mi dělá soused. Já jenom kibicuju u uzení, někdy je beru i syrové a peču si je v troubě. Když jsem choval nutrie, tak jsme to dělali i z toho.

ReHu

Tys na netu nenašel ŽÁDNÝ recept a návod.
Kdybys náhodou nevěděl.

gecco

A jinak se tak trochu omlouvám, zrovna jsem filetoval lososa (3,5 kila) a začínám rybí polévku…
😉

anonym

Rybí jo? to raději tu držkovou! 🙂

gecco

Kruciš, kdyby se tak dala poslat!!!
;-DD

briketka10

Jé mňám rybí polívečka tu mám moc
ráda s hodně mlíčí ňami ňami ňami už,
abych ji baštila synovec ji nejí dáme si
ji se ségrou to bude mňamka gecco Tys
mi zase dal 😁

anonym

Tak ji pošli protiproudem vodovodem do Želivské nádrže. :-.)

gecco

To by ti ji sežral hráznej…
😉

anonym

.. no právě, já ji nežeru.

gecco

A ryby jo?
😄

anonym

Ryby jo, ale ne vyvařenou palici i se zrakem a fousy kapra a další protivné kebule!

gecco

😉

annas

Není snadné vyrobit domácí klobásu. Dostala jsem 2 klobásy na ochutnání od známých.

Voněly krásně, ale když jsem ochutnala, nic moc. Maso bylo jemně mleté, jen kousky špeku nakrájené – „sečka“. Nemůžu tučné, takže kousky nechávám pro sousedovu kočku, ale i kyž jsem chutnala farmářské, převažuje tučné mase, zřejmě kvůli tomu, že je levnější.

Jen vzpomínám na mládí, když rodiče chovali prase a také řezník dělal klobásy. Nikdy na tu chuť nezapomenu, nebyly příliš tučné, maso krájené, jen prát na spojení mletý. Rovněž byly víc vyuzené … Dávno již tomu, dávno …

anonym

… a vidíš annas, takové abys lupou hledala v té současné nabídce klobásek, které mají jen název klobáska yxzž. 🙂

anonym

Klaproth, třeba mám tady konkurenta…

ReHu, mne nezajímají recepty z netu, chci vědět, zda je umí někdo udělat někdo zdejší!

Klaproth

Klobásy si sám nedělám, nechávám si je dělat sousedem řezníkem.

anonym

ReHu, já jsem recepty buď zdědil nebo vytvořil své, protože před více než třiceti lety internet u nás neexistoval, abych mohl hledat!