poziomka

Jak, se vypočítá starobní důchod?

od roku 1973 pracuji
Doplňuji:
z kolika let i procent se vypocita starobni duchod

Nejlepší odpověď
Miroslavst

http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vypocetvyse­duchodu.php?sta­yform=true
Pokud neznáte jednotlivé výdělky, máte možnost si zdarma jednou ročně požádat u místně příslušné správy soc. zabezpečení o výpis dob zaměstnání, kde máte uvedeny doby zaměstnání a také výdělky.

Další odpovědi
mosoj

Toť otázka.
Potřebujete znát datum dosažení Vašeho důchodového věku. Celkovou dobu důchodového pojištění ( zatím se počítá od ukončení povinné školní docházky) a dosažené roční výdělky od roku 1986.
Z těchto údajů se dá spočítat výše důchodu podle podmínek platných v tomto roce. Ty se ale každý rok mění a bůh ví co vláda dále nevymyslí.

poziomka

duch.od :5.10.2019 od třech let pracuji u soukromnika ,ktery přiznava moj vydělek 10.OOO- vydělavam vice..bude to mit vliv na vyši duch.od 1973–2006 miela jsem pěkne vydělki.jak je mi znamo,posledni leta prace,byly najhlavnějši–okrada mnie šef na duchodu??děkuji za odpověd..

mosoj

Ano určitě se to na důchodu projeví. Výdělek se Vám bude počítat jen ten přiznaný 10 000 Kč ( jenom z tohoto je odváděno sociální pojištění). Výdělky se počítají od roku 1986 až do odchodu do důchodu. Co bylo před tím se nepočítá. Léta ale ano.
To se určitě ani časem nezmění !!

poziomka

okrada mně šef,jelikož mně plati vice jak přiznava???ma to vliv na duchod??

mosoj

Šév vás okrádá na důchodu a stát na daních.

mosoj

Nějak rychle jste to utavřela. Za každý rok trvání pojištění se Vám počítá 1,5 % z redukovaného !! průměrného výdělku od roku 1986 až dosud.
Redukovaný výdělek se stanovuje podle daných redukčních hranic.