Avatar uživatele
poziomka

Jak, se vypočítá starobní důchod?

od roku 1973 pracuji
Doplňuji:
z kolika let i procent se vypocita starobni duchod

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda před 5003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vypocetvyse­duchodu.php?sta­yform=true
Pokud neznáte jednotlivé výdělky, máte možnost si zdarma jednou ročně požádat u místně příslušné správy soc. zabezpečení o výpis dob zaměstnání, kde máte uvedeny doby zaměstnání a také výdělky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Toť otázka.
Potřebujete znát datum dosažení Vašeho důchodového věku. Celkovou dobu důchodového pojištění ( zatím se počítá od ukončení povinné školní docházky) a dosažené roční výdělky od roku 1986.
Z těchto údajů se dá spočítat výše důchodu podle podmínek platných v tomto roce. Ty se ale každý rok mění a bůh ví co vláda dále nevymyslí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
poziomka

duch.od :5.10.2019 od třech let pracuji u soukromnika ,ktery přiznava moj vydělek 10.OOO- vydělavam vice..bude to mit vliv na vyši duch.od 1973–2006 miela jsem pěkne vydělki.jak je mi znamo,posledni leta prace,byly najhlavnějši–okrada mnie šef na duchodu??děkuji za odpověd..

před 5003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Ano určitě se to na důchodu projeví. Výdělek se Vám bude počítat jen ten přiznaný 10 000 Kč ( jenom z tohoto je odváděno sociální pojištění). Výdělky se počítají od roku 1986 až do odchodu do důchodu. Co bylo před tím se nepočítá. Léta ale ano.
To se určitě ani časem nezmění !!

před 5003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
poziomka

okrada mně šef,jelikož mně plati vice jak přiznava???ma to vliv na duchod??

před 5003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Šév vás okrádá na důchodu a stát na daních.

před 5003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nějak rychle jste to utavřela. Za každý rok trvání pojištění se Vám počítá 1,5 % z redukovaného !! průměrného výdělku od roku 1986 až dosud.
Redukovaný výdělek se stanovuje podle daných redukčních hranic.

před 5003 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek