Válek Petr

Jak se vyhnout stavebnímu souhlasu sousedů?

Plánuji koupi stavebního pozemku 20×40 m na výstavbu skladovací haly. Rád bych se ale vyhnul obesílání majitelů sousedních parcel a žádání o souhlas. Napadla mne tedy varianta, že bych si k již zamýšlené koupi parcely přikoupil cca 0,5 m pozemku po celém obvodu. Tzn. byl bych sám sobě sousedem. Je to možné? Bude to v praxi probíhat tak, že si sám sobě budu povolovat stavbu? Děkuji.

Odpovědi
Alesh

Bejvávalo, že šla udělat tahle finta s tím pruhem. To už ale pěknejch pár let nejde udělat. Před pár lety jsem podobné téma řešil s kamarádem ze stavební firmy a prý ta realita funguje zhruba tak, že nesouhlas může vyslovit kdokoli v okolí, třeba i člověk, co má pozemek přes cestu. Pokud ale se ten, kdo chce stavět, odvolá a pokud plánovaná stavba (myšleno nějaká normální stavba typu dům, nevím jak hala) bude stát minimálně 2 metry od souseda, tak mu ji povolí, jinak ne. Ale jestli se to zas nějak změnilo, to nevím.

elkon

Vyhnout se nelze, ale domnívám se, že hlas sousedů je pouze poradní a pokud bude mít projekt všechny náležitosti. může být schválen. Kdyby měli vždy sousedé rozhodovat o stavbách, tak by se nic nepostavilo.

arnoldek

zkus mu uskočit ve správný okamžik. Doleva a při dopadu udělej kotoul