MacChill

Jak se v nemocnici zbavují např. vyoperovaných vnitřností?

napadají mě ještě amputované končetiny, vyoperované nádory apod.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jako likvidace nebezpečného odpadu včetně ostatního zdravotního materiálu – spálením.
Doplňuji:
Chorobami odoperovaných orgánů se nevyužívá nic,při transplantacích by došlo k zavedení infekce.Pro výuku mediků se používají nebožtíci kteří darovali svoje pozůstatky a nebo lidé kteří zemřeli a nemají příbuzné.

Další odpovědi
anonym

někdy se využívají (reciklují), např. dají se jinému člověku (kůže)
jinak je normálně vyhodí a speciální firma jim to zlikviduje

RQLM

spousta orgánů a částí těla slouží jako studijní pomůcky pro studenty lékažských fakult

Deli

Souhlasím s dědoupetrem, ještě ale doplním, že vše z těla vyndané jde nejdřív na patologické vyšetření a histologii, až pak se likviduje.

Dceři např. v únoru vyoperovali slepák. Ve zprávě jsme pak měli napsáno, že slepák byl 11 cm dlouhý a vyšetřili ho třemi řezy atd.

Jinak nádory, ale i odstraněná mateřská znaménka, vše musí na histologii.
Končetiny, nenarozené děti ☹ atd – po vyšetření se spaluje.