setapouch

Jak se u vás říká klacku na opékání špekáčků?

U nás (Benešovsko) se říkalo kuťák. V Praze jsem zjistil, že to slovo málokdo zná. Jak se tomu říká u vás? Pokud doplníte oblast, budu jen rád. Předem díky.

Nejlepší odpověď
Rocker

Klacek na opekání špekáčků

Další odpovědi
briketka10

Kuták jen do krbu
klacek na buřty a
jsem z Pardubic.
Doplňuji:
klumrpt jo jo pohrabáč taky 😁

Emefej

Na severu Čech klacku na buřty říkáme klacek na buřty. Kuťák se u nás říká kovové vidlici na opekání téhož.

Drap

U nás na Moravě se tomu říká klacek, nebo taky prut.

anonym

Ošťourák. Kuták znám, ale říkàm mu háček na prošťourání popele v kamnech.

TomPlayCz

ořezaná větvička

klumprt

barbakan: háček na prošťourání popele v kamnech není pohrabáč?

anonym

klumprt, ano, i tak se dá nazvat kuták.

anonym

http://zbroj.wgz­.cz/rubriky/do­plnky-ke-krbu-kovani-atd