Avatar uživatele
Zlatý

Jak se to s tím když lidi prodávají okurky a brambory u silnice? Smí se to vůbec?

Je legální aby si člověk jen tak vyvěsil u silnice ceduli "okurky hadovky 10Kč/kus" a bez jakýkoli licence je prodával?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Vyjímám:
Zákon číslo 455/1991 Sb., živnostenský zákon výslovně vylučuje v § 3 odstavci 3 písmenu f) ze svého režimu „prodej nezpracovaných rostlinných a živočišných výrobků z vlastní drobné pěstitelské a chovatelské činnosti fyzickými osobami“ a stanoví, že v tomto případě se nejedná o živnost v jakékoliv podobě. Obdobně i zákon číslo 252/1997 Sb., o zemědělství stanoví, v § 2e odstavci 2 následující: „Fyzická osoba provozující drobné pěstitelské a chovatelské činnosti, anebo prodávající nezpracované rostlinné a živočišné výrobky, nepodléhá evidenci zemědělského podnikatele podle tohoto zákona.“ Drobní pěstitelé se tudíž nemusí přihlašovat podle žádného z výše uvedených předpisů.

Zdroj: http://www.thinktank.cz/filead min/thinktank-upload/texty/zah radni-prebytky-01.pdf

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Když jsme u těch okurek
------
František si našel práci v továrně na konzervovanou zeleninu. Jednou takhle přijde domů a svěřuje se manželce, že má silné nutkání strčit penis do kráječky okurek.Manželka navrhuje, aby šel k psychiatrovi, ale František se chce se svým problémem vyrovnat sám. Za měsíc přijde František domů už v jedenáct a říká: "Pamatuješ si, co jsem ti říkal o kráječce okurek?" "Bože, Františku, snad jsi to neudělal?!" "Udělal," smutně přiznal František. "Ach Bože můj, co se stalo?" "No co by, vyrazili mě z práce" "Ale néééé - ublížila ti ta kráječka okurek?" "Kráječka okurek...? Ne. Ta dostala taky padáka.....
--------------
Jak je to s bramborama,to netuším.


Avatar uživatele
Zlatý

jestli se to smí je 1věc a kde se to smí je 2.věc. Když si obec upraví zvláštní vyhláškou celkový zákaz prodeje na přesně specifikovaných místech z různě určených důvodů, tak pak (pokud není možnost si prodávat ze soukr. pozemku) si s těmi přebytky můžeš zajet mimo obec atd atd ,)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

beer: a co je to drobný pěstitel? když budu mít plnou zahradu česneků, budu ještě pořád drobný pěstitel?

Avatar uživatele

anonym

To je právě ono, prodám přebytky, ale neživím se tím. Je to nepravidelný příjem a taky určitě nepřesáhne částku 20000 kvůli zdanění.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

z právního hlediska je drobný pěstitel ten, který to nedělá jako živnost (čímž nedosahuje na dotace). Z praktického hlediska- když budeš podnikatel v zemědělství, tak nebudeš plodiny pěstovat na zahrádce ;)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.