ona neví

Jak se starat o opuštěného malého králíčka?

Máme asi 5 denní králíčky. A stalo se nám, že dva králíčci byli úplně odstrčený. Byli studení. Bohužel jeden ze dvou zemřel. Druhého mám v krabici. A krmím ho plnotučným mlékem, jelikož nemáme přístup ke kozímu(četla jsem na internetu že kozí mléko je nejvhodnější). Když dávám pouze klasický mléko od krávy plnotučné tak tím nic doufám nezkazím? (poradil nám to jeden pán co se mu na tom podařilo odchovat ovečky) Krmím ho pomocí injekční stříkačky. Králíček je poměrně akční. Chtěla bych se zeptat co je pro něho teď nejlepší? Mám ho zkusit dát zpátky k samici? Bojím se toho aby mě z něho necítila a aby nepřestala kojit i ty ostatní.
Jak často ho mám krmit? Po jak velkých dávkách?
Když jsem si ho chovala tak po delší době se snažil utéct. Vypadalo to trochu jako kdyby měl nějaký záchvat nebo bolesti. Je to možné? Nyní je už v klidu. Když ho probudím a dám mu trochu mléka tak po chvilce je zase klidný(spí). Ptám se hlavně proto, že se mi tohle stalo poprvé a nemáme další samice co porodily aby ho zkusily odkojit.
Prosím poraďte mi.
Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
briketka10

Nevím, jak jsou králíčci staří kolik jim je týdnů?

Od 6. týdne je možné začít mláďata odstavovat, vhodnější je umístit samici do nového prostředí a mláďata ponechat ve známém. Odstav by měl vždy probíhat v závislosti na kondici mláďat. Pokud jsou slabší, je lepší je ponechat u samičky do 8. – 10. týdne, aby měli správný základ do života.
zdroj : http://www.zvi­ratkodoma.cz/kra­lik/rozmnozova­ni-kraliku
A co by měli králíčci jíst a jak se o ně starat :
http://www.ra­bit.websnadno­.cz/Jak-se-starat-o-kraliky.html

Doplňuji :
Přehlédla jsem ve Tvé otázce, že jsou 5 dní stará mělas je
nechat u samice myslím, že moc šancí na přežití nemají,
nebo je dát ke kočičce, která má např. koťátka občas se to
stává.

Další odpovědi
anonym

Kozí mléko je nejlepší, dávali jsme ho štěněti, je z něj teď kulturista. Není ten záchvat způsobený steskem po matce? Pamatuju se, že když jsme brali štěně od matky, tak hrozně nadávalo, celé nešťastné. Po dvou dnech si na náš už zvyklo, nevím ale, jestli je králík tak inteligentní, aby mu chyběla matka?
Mimochodem, proč bylo dáno stranou?
Já bych řekl, že se k matce dávat nemusí, když mu dáte mléko. Pokud neumřelo při porodu, matka ho nezalehla, nemá slepené oči, tak má dost dobrou šanci být naprosto v pořádku.

anonym

Volil bych variantu,že bych chvíli hladil samici a pak sáhl na králíče,aby samice cítila jen svůj pach,pak bych mládě vložil k ní,buď přežije nebo ne.
Nepíšeš kolik má králíčat,více jak 8kusů jí nenechávej.

bolak

Hlavně byla blbost dávat králíka pryč po 5ti dnech, zbytečně jste zabili jednoho králíka. Když chci něco chovat, tak si o tom nejdřív něco přečtu.