Terry3003

Jak přemluvit rodiče na nějaké domácí zvířátko?

takže hrozně bych chtěla nějaké domácí zvířátko ale nejde přemluvit rodiče každý víkend hlídám psa babičky a dokážu se o něj postarat. přemlouvam rodiče asi už půl roku ale oni pořád ne a jednou mi táta řekl že sem je přemluvila na to že nikdy psa nebudeme mít protože toho kterýho hlídám pořád štěká. ale já je teď přemlouvam na králíka. táta mi řekl abych o něm zjistila kolik by stál jak je velká klec a jakou rasu bysme mohli mít v bytu a kolik by to všechno stálo. no teď moc peněz nemáme protože se budou platit moje rovnátka na pevno a je to hodně peněz a ještě jsem navrhovala křečka ten by moc nestál protože jsem četla že stojí asi 50 Kč a ostatní např. klec a kolo a ostatní věci má tátův kamarád a on říkal že nám ty věci klidně dá protože ten jejich křeček už tu s námi moc dlouho nebude ale je problém že můj táta ho nechce. je mi 11 let pomůžete mi pomoc kolik by stálo všechno pro toho králíka a jakou rasu bych mohla mít v bytě

Nejlepší odpověď
dejavu

Můžeš venčit psy v útulku a pokud ti dovolí po delší době, až tě poznají, si nějakého vzít domů, tak zkusit, jak se tam bude chovat a jak to zvládnou vaši.
Podívej se na bazos.cz, často tam někdo daruje králíčka a někdy i s klecí.
Doplňuji:
Dnes jsem našla, že můžeš dokonce králíčka adopcí zachránit z laboratoře, viz inzerát níže
Ústav farmakologie a farmacie Fakulta veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Palackého 1/3, 612 42.
Nabízíme k adopci pokusná zvířata: laboratorní potkany a králíky . Budou k odběru po ukončení zimního semestru 2014. Při odběru bude podepsána darovací smlouva, která nového majitele zavazuje k humánnímu zacházení s darovaným zvířetem a poskytnutí nového domova. Zvířata nejsou určená ke zkrmení, jsou určena pro chov (králíci) či jako pet (potkani i králíci).
Potkani – k dispozici jsou samci i samice, stáří půl roku. Barva srsti: bílá, barva očí: červená. Váha: 300 – 400 g.
Králíci – k dispozici jsou samci i samice, stáří půl roku. Barva srsti: bílá, hnědé znaky, barvaočí: červené. Váha: 3 – 6 kg.
Termíny odběru: potkani – 4. a 5. 12. od 8:00 do 10:00 králíci – 11.12. od 10:30 do 12:30, 12.12. od 8:00 do 10:00. Místo odběru: Ústav farmakologie, budova 22, zvířetník ústavu, 1 patro. V případě zájmu o adopci kontaktujte : MVDr. Simona Pejřilová, PhD – koz@email.cz
Můj dodatek: Sdílejte, prosím, kdo můžete!!!

Další odpovědi
gecco

…„abych o něm zjistila kolik by stál jak je velká klec a jakou rasu bysme mohli mít v bytu“…
😁
Ani se tvému tátovi nedivím, dyž ti nechce zvíře pořídit – vždyť nejsi ani schopna si informace najít, jak chceš tátu přesvědčit, že se o něj budeš schopna starat??
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=chov+kr­álíka+v+bytě&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8

Quimby

Ahoj, uvědom si, že zvířátko ať už jakékoliv není hračka, ale zodpovědnost. Tvoje rodiče to dobře vědí, tak ho řaději nechtějí. Určitě ti nepomůže je přemlouvat, spíš jim to zkus vysvětlit, proč ho chceš a jak by ses teda o něj mohla starat.
Problém třeba se psem je ten, že když si ho koupíš tak ho při prvních problémech nemůžeš jentak odložit. Krmení něco stojí, očkování je taky drahé + kdyby se mu něco stalo, tak veteřinář stojí tisíce.
Ten křeček je dobré první zvířátko, zjisti si všechno o něm – ne jenom to kolik stojí věci okolo, ale jak se o něj starat a tak. Pak třeba řekni rodičům, že bys ho teda chtěla, že sis našla to a to, a že bys jim tím aspoň mohla ukázat, že se dokážej o zvíře postarat. Ovšem, jak si sama psala, tak křeček moc dlouho nežije, tak s tím prostě musíš počítat, že navěky tu nebude, tak abys pak nebyla tolik smutná.

love formy

pes je velká starost člověk si ho pořídí a ..
1 týden „pojd iláčku dee tě vyvenčit“
1 měsíc „no pod dem tě venčit
1rok "no potvoro zase chceš jít ven“
do bytu pes moc dobrý není pořit si nějáké jiné zvíře já sama mám 2 psy a spoustu dalšího já sem zvíře prostě donesla domů i s klecí a bylo :) tady odkaz na moje stránky: http://chov-patricie.webno­de.cz/