Avatar uživatele
Jantar2

Jak se správně čte jméno Caroline?

Ve škole jsme se učili že se čte „Karolajn“ což mi vždy připadalo správně, ale jak i ostatní hráči Portalu2 vědí tak ve hře Portal2 se jméno Caroline vyslovuje jako „Karolin“ což mi připadá podle toho jak se jméno píše připadá správně. Ješte chci dodat že hra je Americké výroby nikoli Britské…

Pokud nevěříte zde je video přímo ze hry http://youtu.be/L9IW­QwIJZHo?t=31s Začíná rovnou v části kdy to GLaDOS vyslovuje potom už tam nic nebude a můžete to vypnout.

Zajímavá 0 před 3580 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
rampelnik248

Vím že že se to vyslovuje "Karolin"

Doplňuji:
karolin

Upravil/a: rampelnik248

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vacalvojil

Vím že že se to vyslovuje "Karolajn"

Doplňuji:
Sakra Marci mě předběhla :D
Ale stejně jsem to věděl :)

Upravil/a: Vacalvojil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odoved

Vím že že se to vyslovuje "Karolajn"

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

Vím že že se to vyslovuje "Karolajn"

Nevyslovuje se to správně ani tak, ani tak, samozřejmě záleží na přízvuku, ale úplně nejsprávněji se to čte Kerolajn ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
huxa

Oba dva termíny jsou správně, stejně, jako někde se čte Jaime jako „džejmý“ a někde jako „chajme“ nebo jak.

před 3580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MK44

Pro Jantara2: Huxa to vzal za správný konec. On takový americký autor hry (nebo čeho) taky chce upoutat pozornost a chce, aby hra působila exoticky. Asi proto zvolil jinou výslovnost, než jaká je běžná na jeho americkém dvorku. Jako [karoיlin] se to vyslovuje ve francouzštině, němčině a jinde, nakonec je i česká Karolína a italská Carolina atd. – a tady všude, když nějaká exotika, tak se uplatní zase [kerolajn]. Takže bych nějakou „správnost“ ani nehledal.

před 3580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Zvukový záznam správné výslovnosti : https://transla­te.google.com/#au­to/cs/Caroline

před 3580 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek