čeják

jak se rozdělí slovo Přibyslav na slabiky

Odpovědi
quentos

Při-by-slav, tam snad ani není žádná záludnost…
Doplňuji:
Lůca: ta Tvoje pomůcka zde ale moc nepomůže: když se to pokusí chybně rozdělit Při-bys-lav*, tam je taky všude jedna samohláska. Pravidlem je, že souhláskové skupiny můžeme dělit různě, ale pouze tehdy, pokud nejsou příponou/před­ponou/kořenem, pak se při rozdělování odděluje jedno od druhého. Zde je -slav jasný další slovotvorný základ…

LůcaDůcaPůca

My jsme si to vždycky vytleskávali. Jinak jak je už zmíněno, rozdělí se na 3 slabiky: Při-by-slav
pozná se to že slabika obsahuje vždy jednu samohlásku (a,e,i,o,u,y)