adelka 13

Jak rozlišit různé druhy dělení?

Ahojte jak zjistím který příklad se jak dělí ? Třeba normální čísla,desetiná čísla (ty maj více možností) zlomky atd. Chtěla bych znát všechny způsoby,protože jsem v matice fakt levá a tohle patří mezi mé problémy…Za každou odpověď se způsobem dělení děkuji 🙂

Doplňuji: příklad:1234:5,­67=?(a jak se to zpočítá a kolik způsobů je)

Nejlepší odpověď
Kelt

Dělení je možné pouze jedno. Nezáleží, zda je mezi čísly dvojtečka, nebo zlomková čára. První číslo je dělenec, druhé je dělitel, výsledek se jmenuje podíl, někdy poměr, například jako výsledek sportovního zápasu. V tomto případě 1:0 se nepočítá.
U uvedeného příkladu bych doporučil vynásobit dělitele 100, aby se odstranila desetiná čárka. Tím se logicky musí násobit i dělenec.
Pokud to chceš počítat jako zlomek, vyjádři si dělitele číslem 5 67/100
A dostaneš zlomek, 123400/567 .
výsledky budou v obou případech stejné