Avatar uživatele
L_85

Jak se řeší DPP (výdělek nad 10 tis. hrubého), když jsem zároveň v evidenci ÚP (podporu ani nic jiného nepobírám)?

Musím DPP někde hlásit, něco později doplácet, apod.? Prohlášení k dani jsem podepsal.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2870 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak to máš hochu trochu průšvih!
Na ÚP musíš nahlásit nejpozději v den nástupu. Počítej s tím, že tě vyřadí pokud jsi nenahlásil a to bez pardónu.
Jinak pokud jsi na ÚP, můžeš si vydělat na DPP maximálně 1/2 minimální mzdy, což činí 4950,Kč hrubého měsíčně. Pak zůstáváš v evidenci a zdravotní pojištění za tebe platí ÚP. Pokud si vyděláš byť jen o korunu více, vyřadí tě ke dni sjednání DPP a ty si platíš zdravotní pojištění.
Na ÚP jsi určitě byl poučen o oznamovací povinnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nehledejte, jak to obejít a DPP na ÚP co nejdříve nahlaste. Zaměstnavatel za Vás musí odvést sociální a zdravotní pojištění, úřady jsou propojeny, ÚP, se to dozví i bez kontroly u zaměstnavatele…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
L_85

To jsem bohužel očekával. ☹ Tak jinak; bude to zaměstnavatel ÚP hlásit nebo má ÚP šanci to nějak zjistit, že jsem zaměstnán na DPP?

před 2870 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak hlásit to zrovna nebude, ale chodí kontroly. No a takových „vykuků“ co si mysleli, že o nic nejde tu už bylo.
Pokuta je dost mastná a může následovat i soud. Ale je to tvé rozhodnutí.
Osobně bych se nechal vyřadit, platil bych si pojištění (ZP) něco kolem 1300 měsíčně a měl bych klid.

před 2870 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
L_85

Dobře, tak ještě jinak; jak na to mohou přijít, kontrolou na pracovišti či kontrolou v sídle firmy? Jiným způsobem ne?

před 2870 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek