dmatejek777

Jak se provádí při potápění dekompresní zastávky?

Odpovědi
anonym

Je to jednoduché – prostě se při vynoření na nějakou dobu zastavíš v nějaké hloubce (podle doby a hloubky ponoru – kdyžtak si najdi dekompresní tabulky).
Někdy se potapěč jen v dané hloubce vyváží a počká, někdy vypustí ´dekompresní´ bóji (obvykle při potápění na vodách s proudy, vlnami…), někdy je použito ´fixní´ lano (z lodi, břehu). Na výcvikových základnách bývají vybudovány pevné dekompresní body.

Elekrikář

Ve větší hloubce se do krve dostává dusik Při vynořování musíš vystupovat pomalu aby jej tělo odbouralo.

Kamilovo

Nedávno jsem byl na kurzu potápění od https://potape­ni.seawolf.cz/ a o této dekompresi nám samozřejmě také říkali. Myslím, že pokud by tě to zajímalo, určitě by jsi měl takovýto kurz podstoupit, je to vážně zajímavá zkušenost :)