luckykubrt

Jak se projevuje přísloví „kdo seje vítr, sklízí bouři“?

Nejlepší odpověď
annas

V přírodě se vítr často objevuje před bouří, odněkud ji přižene a pak je zle…

Stejně tak přenesená moudrost vyjadřuje předzvěst nějakého sváru, nesrovnalosti.

V různých hádkách, rozbrojích dopadne špatně ten, kdo je vyvolal.
Podobně kdo jinému jámu kopá… jak se do lesa ozývá …

Ten, kdo začne třeba s pomluvami, nenávistí, závistí, často špatně skončí, obrátí se to proti němu.

Jenže bohužel dnes to vždy neplatí, u mnoha lidí převažuje lhostejnost, snaha hrát na obě strany, faleš atd. Pravda má někdy pomalejší nohy.

Další odpovědi
Andělé

Kdo někomu něco zlého udělá, vrátí se mu to dvojnásobek …:-)

Danina65

Zkuste pomlouvat svoji nemilovanou tchyni(dosadte cloveka sobe nemileho)a nevsimnout si,že vám stojí za zády, pak si projevu zřejmě všimněte.

Kepler

Kdo pouští větry ve výtahu, vyvolá bouři a nedojede do svého podlaží.

zjentek

Tohle se projevuje, když se ženeš do ženění!

iceT

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám, vlastně je je to takhle: Kdo jinému jámu kope, sám do ní padá.