Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se pozná, že má systém Galieo přes miliardu uživatelů?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle počtu čípů, které podporují tento poziční družicový systém a které byly prodány koncovému uživateli uvnitř nějakého zařízení (telefonu, samostatné navigace, vozu vybaveného vestavěnou navigací, samostatných bluetooth lokátorů, speciálních shieldů třeba pro rpi zařízení atd. atd.) .

Komunikace je ve vztahu ke koncovému zařízení uživatele jednosměrná (poziční družice vysílají - dokonce komunikují mezi sebou navzájem - ale nepřijímají žádná data z koncového zařízení) takže není jak změřit počet aktivních uživatelů.

V telefonech i navigacích jsou dnes naprosto běžné čipy které kombinovaně podporují všechny geolokační družicové sítě tedy nejen americký GPS ale i GLONASS, Galileo a BeiDou. Softwarově z nich dělají jednu velkou virtuální síť a výrazně tím roste přesnost určení polohy i ve ztížených podmínkách vysoké městské zástavby.

K určení polohy tak lze běžně i kombinaci blízké družice z více sítí. Více o tom třeba v článku https://www.svetandroida.cz/…

Nevadí pak tolik když jednu síť postihne výpadek, prostě ji zcela automaticky nahradí družice ostatních sítí a v telefonech a navigacích se tím jen o něco sníží přenost, přesto ale uživatel spíš nepozná že k výpadku jedné sítě vůbec došlo a proto jich taky existuje víc (to je ten účel, nebýt závislí na tom zda někdo síť vypne ať už v důsledku nehody či z taktických důvodů), je tak velmi nepravděpodobné, že by mohlo dojít k výpadku totálnímu.

Nedávno měly třeba zdokumentovaný několikadenní výpadek právě družice evropského Galilea ( zdroj https://www.svetandroida.cz/… ).

Tady máte dodatečně i seznam telefonů které GALILEO družice umí využívat (mimo jiné samozřejmě podporují většinou všechny poziční sítě) https://www.kimovil.com/… ... jak vidíte je to dnes už téměř nekončící seznam, podpora této sítě je dnes naprosto běžná.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To tedy netuším. Předpokládám, že lze zjistit počet prodaných čipů podporujících příjem signálu systému Galileo, ale například žádný z mých telefonů Galileo neumí a to myslím nemám zrovna plečky. Nicméně to že se prodal telefon s čipem podporujícím Galileo ještě neznamená, že jej aktivně používá. Vzhledem k tomu, že každý masově vyráběný výrobek podporující Galilea bude zároveň podporovat GPS, Beidou i Glonass, které jsou oproti Galileu aktuálně přeci jen v lepším stavu (mají dostatek vypuštěných družic) a tak se dá předpokládat, že ty ostatní systémy jsou uživateli využívány více.


Avatar uživatele
Zlatý

Že by podle počtu prodaných navigaci? Nevím.


Avatar uživatele
Bronzový

"Ze společností vyrábějících čipy pro družicovou navigaci do chytrých telefonů nyní 95 % poskytuje čipy, které umožňují využívání systému Galileo. Údaj o jedné miliardě uživatelů je založen na počtu celosvětově prodaných chytrých telefonů, které využívají systém Galileo. Skutečný počet uživatelů systému je větší. "
Citace z TZ Evropský družicový navigační systém Galileo využívá již miliarda chytrých telefonů

Zdroj: https://europa.eu/rapid/press- release_IP-19-5529_cs.htm

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 987
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 474
Zlatý ge0rge 415
Zlatý www 412
Zlatý led 321
Zlatý Dochy 303
Zlatý Drap 298
Zlatý beer 297

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.