stryda

Jak se pouziva a redi prostredek RANDAP

Mam nasazeny na strani skalnik plazivy.Kolem rostlin prorusta trava chci se ji zbavit,byl mi doporucen prostredek RANDAP.Chci se zeptat,kdyz pouziju Randap neznicim rostliny skalniku?Jestli ma nekdo zkusenosti jak se prostredek pouziva a redi,kde se da koupit tak predem dekuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Roundap se dá koupit v prodejnách zahrádkařských potřeb, v zahradnictvích a květinářstvích (ne ve všech), v Obi, Hornbachu, Bauhausu aj. Ředění najdete na krabičce balení. Na sklaník se samozřejmě dostat nesmí. V tomto případě budete muset plevel buď vyplít, nebo na něj použít štěteček.

Další odpovědi
anonym

Roundup je neselektivní herbicid, který docela spolehlivě vymlátí všechno zelené. Proto je nutné zabezpečit, aby se nedostal na rostliny, které mají přežít. Dá se koupit přímo naředěný jako spray. Aplikace je nejlepší po dešti, kdy listy plevelů jsou omyty vodou. Pozor na vítr.

hanulka11

koupí se v každé drogerii či zahr. koutku já kupuji již naředěný a zde si můžete vybrat a vše přečíst – zničí jen plevel ,ale nesmíte postříkat okolní rostliny
http://www.roundup-garden.cz/how-roundup-works.aspx

mosoj

Roundup se aplikuje na list a není selektivní. Zničí vše na co bude aplikován.
Při aplikaci si musíte počínat tak ,aby Roundup nepřišel na list skalníku.
Takže opatrně na několik listů ( jenom listů !!) plevele. Roundap je tak účinný že se listem dostane až do kořenového systému té rostliny na kterou se Roundap aplikuje.

honza19hk

rundap se ředí podle toho na co ho potřebuješ,na nějakou trávu v poměru 1:2 na pařezy a stromy 1:1. Ale pozor kam ho stříkáš tam kam ho nastříkáš to uschne takže s tím plazníkem nebo co to je opatrně nebo ti to uschne taky.

venkovan

problém je, že před výsadbou nebyl dostatečně pozemek odplevele od vytrvalých plevelů.
Takže teď bude hodně práce. Lze koupit již naředěný (cca 5% roztok), ale ve specializovaných prodejnách i menší balení neředěného herbicidu (i na internetu). Pro případ pýru a dalších vytrvalých plevelů mezi skalníkem apod., bych se raději rozhodl pro neředěný, doma si ho naředil na cca 5 % roztok a štečkem či válečkem či jiným knotovým aplikátorem natíral jednotlivé rostliny kterých se chci zbavit. Pokud by se mi herbicid dostal na listy rostlin co chci nechat, umyl bych je.
Postřik je trochu problematický, není problém aby se dostal i mimo – tedy na rostliny co je potřeba nechat. Pokud je to pár kapek – skalník to celkem rozdýchá. Lze ještě aplikovat postřikem, ale musí se okolní rostliny zakrýt anebo zakrýt trysku rozprašovače/pos­třikovače tak, aby neprášila do okolí.
Na internetu je dost o tom všem napsáno.
Nicméně – pouvažoval bych o nějaké selektivním herbicidu . Zda by se nějaký nenašel, který zahubí pýr, ale skalník nepoškodí. Lecos existuje pro podobné popužití na jehličňany i některé listnáče. Ale v tom radit nebudu.
Doplňuji:
Mimochodem – aplikace po dešti není ani tak kvůli prachu, ale, že jsou víc otevřeny průduchy listů. Jinými slovy – za horkého dne aplikovat není dobré, stejně tak, asi 2 –8 hodin (podle druhu) nesmí zmoknou.

Hlada

Podle toho, co se má zničit se používá ředění 1:25 – 1:100. Stříká se na listy, koupit se dá v zahrádkářských potřebách, hobby marketech nebo ve skladech zemědělského zásobování. Do odkazu jsem dal návod.

Zdroj: http://www.svet-travniku.cz/fi­les/Roundup_Bi­aktiv.pdf

Přemysl

Postříkat plevel večer octem, aby rychle na pleveli neoschnul.

Vinpe

Na plevel v dlažbě, zámkové dlažbě je zbytečné používat Roundup. Může se použít kartáč na plevel.
https://www.id­nes.cz/hobby/zah­rada/cisteni-spar-ve-dlazbe.A180515_112­635_hobby-zahrada_bma