Avatar uživatele
martina1

Jaký herbicid je účinný?

Poradili by jste mi nějaký účinný prostředek na hubení šťovíků a koňáků?Koňák se říká u nás, přesně nevím,jaký je botanický název.Stříkám vše ROUHNDUPEM H,ale šťovíky a koňáky vyroztou zas jinde,ikdyž by je to mělo zahubit i skořeny!Díky.
Doplňuji:
Teda první částí odpovědi jste mě moc nepotěšila:-)Rvu je s kořeny,stříkám jak blázen a spíš jako bych je hnojila.Přípravky zkusím koupit,jen mě nesmí vidět soused nebo na mě pošle KRNAPáky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas před 5070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jedna rada na ničení šťovíku.
Šťovík patří mezi nejdůležitější plevele v travních porostech. Má velmi vysoký rozmnožovací potenciál, proto hubení by mělo nastat již při výskytu 1 rostliny na 1 m2. Jedna rostlina šťovíku vytváří 3000–7000 semen za rok. Životnost semen je až 30–70 let. Při hubení šťovíku je důležité, aby byl zasažen i kořenový systém. Aby účinná látka pronikla do kořenu, musí aplikace herbicidu nastat v době, kdy dochází k transportu roztoku z listů do kořenů. Optimální fáze je během fáze prodlužování osy lodyhy. Hubení šťovíků je účinnější v létě, resp. na podzim, kdy právě nastává ukládáná účinné látky do kořenů. U nově založených travních porostů je nutné při masovém výskytu šťovíků plošně aplikovat herbicidy i na jaře.

Používá se amidosulfuron (v ČR Grodyl 75 WG – 75 % amidosulfuron). Přípravek se aplikuje po první seči nebo pastvě. Je šetrný k travám i jeteli. V čistých travních porostech se silným výskytem pampelišky se osvědčila aplikace fluroxypyru (v ČR Starane 250 EC, Tomigan 250 EC 250 g/l fluroxypyr). Pozor na aplikaci při silně vzrostlém porostu, kdy postřikem nejsou zasaženy menší zakryté rostliny šťovíku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Podívejte se na tento odkaz kde máte produkty.

Zdroj: http://www.agroc­s.cz/zahradni-divize/produk­ty/herbicidy/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Midoc

Vysoké rostliny pokosit. Na nižší rostliny lze použít vařící vodu.

před 1310 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek