martina1

Jaký herbicid je účinný?

Poradili by jste mi nějaký účinný prostředek na hubení šťovíků a koňáků?Koňák se říká u nás, přesně nevím,jaký je botanický název.Stříkám vše ROUHNDUPEM H,ale šťovíky a koňáky vyroztou zas jinde,ikdyž by je to mělo zahubit i skořeny!Díky.
Doplňuji:
Teda první částí odpovědi jste mě moc nepotěšila:-)Rvu je s kořeny,stříkám jak blázen a spíš jako bych je hnojila.Přípravky zkusím koupit,jen mě nesmí vidět soused nebo na mě pošle KRNAPáky.

Nejlepší odpověď
annas

Jedna rada na ničení šťovíku.
Šťovík patří mezi nejdůležitější plevele v travních porostech. Má velmi vysoký rozmnožovací potenciál, proto hubení by mělo nastat již při výskytu 1 rostliny na 1 m2. Jedna rostlina šťovíku vytváří 3000–7000 semen za rok. Životnost semen je až 30–70 let. Při hubení šťovíku je důležité, aby byl zasažen i kořenový systém. Aby účinná látka pronikla do kořenu, musí aplikace herbicidu nastat v době, kdy dochází k transportu roztoku z listů do kořenů. Optimální fáze je během fáze prodlužování osy lodyhy. Hubení šťovíků je účinnější v létě, resp. na podzim, kdy právě nastává ukládáná účinné látky do kořenů. U nově založených travních porostů je nutné při masovém výskytu šťovíků plošně aplikovat herbicidy i na jaře.

Používá se amidosulfuron (v ČR Grodyl 75 WG – 75 % amidosulfuron). Přípravek se aplikuje po první seči nebo pastvě. Je šetrný k travám i jeteli. V čistých travních porostech se silným výskytem pampelišky se osvědčila aplikace fluroxypyru (v ČR Starane 250 EC, Tomigan 250 EC 250 g/l fluroxypyr). Pozor na aplikaci při silně vzrostlém porostu, kdy postřikem nejsou zasaženy menší zakryté rostliny šťovíku.

Další odpovědi
panenka

Podívejte se na tento odkaz kde máte produkty.

Zdroj: http://www.agroc­s.cz/zahradni-divize/produk­ty/herbicidy/

Midoc

Vysoké rostliny pokosit. Na nižší rostliny lze použít vařící vodu.