brokol

Jak se píšou horní a dolní indexy na počítači?

Potřebovala bych se naučit psát alespoň dolní indexy na počítačí – konkrétně jde o chemické vzorce. Např. KMn04 – ta čtyřka má být dolním indexem O.

Nejlepší odpověď
suaeda

V MS Word si napíši KMn04 a označím „4“ kliknu pravým tl. myši a z nabídky zvolím PÍSMO a vyberu DOLNÍ INDEX.

Další odpovědi
Hlada

Další možnosti ve Wordu 2007:
Tlačítka na kartě Písmo
Dialogové okno Písmo/Styl
Ctrl + = dolní index
Ctrl + % horní index

kapka

Můžeš si ve Wordu i přidat na lištu ikonu dolního i horního indexu a pak zamodřit číslo a na ikonu kliknout.
Teď máš na liště nějaké ikony, ale určitě jich máš spoustu ještě neaktivních a ty jsou schované, přímo na liště můžeš rozbalit nabídku a ikony si libovolně přidávat.