Elaela

Jak se ovládá dotykový telefon – tablet?

Kde prosím najdu návody jak ovládat dotykový telefon – tablet s Androidem? Myslím pro většinu lidí asi běžné užívání, kopírování atd. Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Kopírování čoho kam?
😉
Tohle na SmartPhone či tabletu právě moc obvyklé/běžné není…
___
Pokud jde o souborový manager, používám na Androidu TotalCommander, stáhneš na https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.ghisler.andro­id.TotalComman­der&hl=cs .
Jinak – Android toho ´sám o sobě´ moc ´neumí´ – takže se na GooglePlay, případně, koukni po dalších aplikacích pro činnosti, které potřebuješ…

Další odpovědi
briketka10

U většiny těchto přístrojů by měl být návod.

iceT

Běžně se ovládá dotekem, nebo klouzáním prstu po ploše tabletu, když chceš posunout stránku.
Kopírování se dělá tak, že dlouze podržíš prst na kopírovaném textu a nahoře se ti
ukáže volba, cože s tím chceš dělat a výběrem potvrdíš. Na místě, kam to chceš vložit, dlouze podržíš a ukáže se ti „vložit“, vložíš a hotovo.
Jinak taky metodou pokus omyl, jako já.

Jiří Bohumil

Klikáním a pohybem prstu a nebo i více prstů po dotykovém skle-digitizeru.
Pak již vlastní základní ovládání zařízení s Androidem se liší podle různých verzí. Ty jsou značeny čísly od Android 1.0 -… 4.2, 4.4.2, 4.4.4. a.t.d. Dále ještě i „přívlastky“ Cupckate, Donut, Kitekat a zatím poslední Android 7.0 „Nougat“. A dále jsou částečně i originálně upravovány a doplňovány i výrobci zařízení (doplněny i některými přímo „implementovanými“ funkcemi a aplikacemi). Takže ovládání je dosti rozdílné. Na netu se dají najít i manuály k jednotlivým konkrétním zařízením a výrobkům, ale dle mého názoru, je nutno se konkrétní smartphon, nebo tablet naučit ovládat intuitivně a způsobem pokus-omyl. Určité základní postupy jsou pak občas aplikovatelné i na dalších zařízeních, ale vždy jsou rozdíly a možnosti poměrně velké.
Existují různé redakce, kde se dají získat informace (androidforum, svetandroida, a.pod.). Takže běžné užívání se naučit procvičováním a zkoušením. Velmi jednoduchý návod bývá někdy u zařízení, ale většinou pouze opravdu velmi jednoduchý. Pro vlastní další využívání a rozšíření možností těchto zařízení je pak možno stahovat stovky různých placených i free aplikací, nejlépe z googl playe. Takže třeba video a hudební přehrávače, čtečky, překladače, mapy, navigace a další a další. A se všemi je pak opět nutno se opět učit. Takže zkoušet a učit se, učit se a učit se (to snad kdysi řekl prý Lenin, aspoň nám to ještě ve škole říkali 🙂. Přeji hodně úspěchů a hlavně trpělivosti. A po čase, pokud vytrváš, tak to zvládneš.