lukas.zmizik

Jak se orientovat v divných názvech jídel v restauracích, vadí vám to nebo né?

kotleta paní hraběnky,
bramborák po myslivecku,
výpečky pana domácího se slaninou,
adamovo tajemství, zeleninová obloha
horácká směs

.....já příjdu hladový jak sviňa a po přečtení takovéhoto jídelního lístku vždycky vychladnu a stačí mi nějaký salát, protože nemám na to náturu, abych si od servírky nechával celý jídelní lístek přeložit…

Nejlepší odpověď
Damiana

To je peklo. Klasický nešvar průměrných českých restaurací, který ne a ne odstranit – obvykle to vylepší ještě nějakou sprosťárničkou nebo rádoby vtipností. Vždycky je to blbé a host je zmatený. Za sebe – nebrat! nebo si nechat od nastoupeného personálu jídelák „přeložit“. Je ale pravidlem, že kde mají takhle vymustrované menu, jídlo obvykle stejně nestojí za nic.
Jestli se ale „nedá nic dělat“ a široko daleko žádná jiná „jídlárna“, doporučuji ti vykašlat se na lístek a servírce rovnou říct po svém co by sis vlastně dal. Jestli řízek s bramborovou kaší musí kuchaři přeložit jako vysolárkovaná prsa paní nadlesní na huňaté peřince, modli se za to, co ti přistane na talíři. V restauračních zařízeních s tímto „extrasuper“ stylem pro „vtipnou“ gastronomii jsou totiž ohromní sradisti i co se přípravy pokrmů týká – takže: zlom vaz!

Další odpovědi
Lucijej

Snaží se být originální za každou cenu a většinou se jim to nedaří…třeba hrášek někde uvedli jako vodníkovo semeno.

anonym

Vadí mi to, ale pokud jsou někde vedle uvedeny suroviny, jsem ochotná a schopná to ještě jakžtakž akceptovat. A s tím tvým rychlosalátem v takových restauracích bych byla také obezřetná!

venkovan

Kotleta paní hraběnky – nejsem lidojed a ještě k tomu kousat nějakou starou hraběnku. kdyby to byla kotlety slečny kontesy, tam by se to žvýkat ještě nechalo. I tak 16 let starý maso nic moc (ale lepší než třeba 60 let starého kusu).
Bramborák po myslivecku – no nevím – to bude samý brok, kule a nebo či co tam přisypou.
Výpečky pana domácího se slaninou – to je pěkný – čert ví, koho zas domácí vypekl. Zpravidla nějakého hubeného, chudého nájemníka či řemeslníka. Ti bohatí mají na právníky aby se nedali vypéci.
Adamovo tajemství – to zní lákavě, ale copak mohl mít v Ráji Adam nějaké tajemství? A to samé – zeleninová obloha – to vypadá na nějaké tornáho které se přehnalo přes zeleninové pole a ten květák s kedlubnou vyneslo do nebe.
Horácká směs – to zní taky divně. Na Horácku byla často bída, trochu si tam přilepšili když rostly houby a borůvky. takže když nevím co tam namíchali – nebrat.
Takže jak to tak vidím – koupím v marketu kus rozpečené houstičky, přihodím kus nějakého sýra či masa a restauraci obejdu zdaleka.

anonym

Nevím, ale s divnými názvy jídel jsem se ještě nesetkala, ale určitě by mi nějak nevadily. Mám ráda překvapení.

Wang

Rád vím, co si objednávám, nerad se nechávám překvapit, pokud jde o jídlo.
Jo, vadí mi to.

jmhad

Ve slušné hospodě je pod názvem jídla napsáno i složení.Příklad z našeho JL
„Steaky paní domácí“ – vepřové plátky,slanina,ci­bule,pórek nebo „Táborské medailonky“ – vepřové plátky, turista,50 gr. eidam a Niva ,tvarůžek,pálivá paprika. No a pak je zhruba jasné,o co se jedná.Ale kde tohle nemají,je jasné,že to nemyslí se zákazníkem poctivě a je lépe se jim vyhnout.