BELA81

Jak se nejlépe naučit cizí jazyk bez pomocí cd samostatně?Jaké máte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Poradím vám nejlepší a pro normálního člověka 100% možnost , kamarád když mu bylo 17 a táhlo mu na 18 se rozhodl že se odstěhuje , bydlel 3 roky v británii sám v Glaskow chodil pracovat do nějákého skladu a od té doby mluví jak angličan. Ono vás to prvý doslova donutí to chápat , stejně jako pes si zvykne u "somrování " o jídlo si sednout a taky to ze začátku nedělal … 😉…

Další odpovědi
_Lucka_

Já jsem si nejdříve pořídila konverzaci a pak jsem koukala na spousty filmů. Tím člověk vnímá více význam ;)

ondra07

No, nejlepší je asi koukat na nějaký film s EN dabingem a s CZ titulkama. Hodně se z toho dá pochytit, ale začátečníkům filmy moc nedoporučuju, je to už složité. Spíš nějaké kreslené pohádky, seriály…
Simpsonovi…
A tak různě, třeba na PC, v různých programech, když je všude angličtina, tak s´pochytíš nějaké slovíčka…

sdesigner

Nieje nic lepsie ako hovorit z clovekom ktory vie perfektne cudziu rec najlepsie z krajanom. Sam pracujem v cudzine. Musim komunikovat nic ine mi neostava a pomaham si roznymi tabulkami z gramatikou a potom to orevadzam hned do praxe. je dolezite to ci sa naucis z knizky hned pouzivat inac to nema vyznam. a je dolezite pochopit ze v cudzej krajine maju aj ine vyjadrovacie navyky. Nie vsetko sa da prelozit doslovne. V jazyku sa tiez odraza kultura naroda. napr. Rakusania a severotaliani hovoria priliz pokornym sposobom. vsade prosia a tak. to je tiez sucast. preto treba do tej krajiny vycestovat.