JájsemRaibek

Jak se nazývala sleva na poplatníka, která byla přiznána zaměstnanci od zaměstnavatele?

Tato částka byla přibližně 200 Kč a obdržel ji každý, kdo měl odlišnou adresu od adrey zaměstnání (neměli ji např. školníci bydlící ve škole)? Kolik ta částka činila a ve kterých letech se vyplácela?
Mám dojem ± rok 1996.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jakou myslíte slevu na poplatníka. U nás jsme byli 4 dojíždějící a z FKSP jsme dostávali příspěvek za jízdné do zaměstnání, když došlo k zvýšení cen jízdného.

Protože se přispívalo z FKSP, tudíž záleželo na množství finančních prostředků a schválené výši. Částku si již nepamatuji, ale myslím si, že maximálně jeden rok.

Další odpovědi
ivzez

Nejsem si úplně jista:
Nemohlo jít o příspěvek na dopravu do zaměstnání?

johana 56

Možná se netrefím do to toho,co myslíte.
Unás se do roku 1993 vyplácelo tzv. ‚odlučné‘.
Neuváděla se sleva na poplatníka,ale přímá částka 300,–Kč k výplatě.
Odlučné bylo vypláceno montérům a sezonním pracocvníkům,při­ihlášeným k přechodnému pobytu nazávodní ubytovně.