dgfdgf

Jak se nazývaj lesy a pralesy, který nejsou deštný lesy? Jsou takový? Má pro ně čeština označení?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Deštné lesy a pralesy jsou pouze ty tropické, tedy nachaázející se v oblasti kolem rovníku s vydatnými srážkami.

Všechny ostatní lesy a pralesy se (kromě názvu les nebo prales) označují například podle oblasti výskytu.
Existují severské lesy a tajgy (v posdtatě severský a sibiřský „prales“), lesy mírného pásma (to jsou naše lesy včetně pralesů jako je např. Boubín u nás), tropické lesy a pralesy, které se navíc dělí na deštné, listnaté a křovinaté a pak chaparraly a macchie, což jsou v podstatě taková spíše rozsáhlá křoviska nebo velmi nízké ale husté lesní porosty v subtropech.